Lisamaterjal

Tere, armas lugeja!

Loodan, et said raamatust palju häid mõtteid ja sul tekkis ka mõni lisaküsimus, mille kohta tahaksid infot leida. Olen siia lehele koondanud lisamaterjali ja vastuseid küsimustele, mis on minu postkasti jõudnud. See tähendab, et võid sellele veebilehele hiljem tagasi tulla ja vaadata, mis on lisandunud!

Otsid investeerimissõpru?

Soovitan esmajärjekorras liituda Finantsvabaduse, Kogumispäeviku ja Naisinvestorite Klubi Facebooki gruppidega. Need on elava kogukonnaga grupid, kus saab sarnaste huvidega inimestega rahateemadel rääkida, küsimusi/abi küsida ning olla kursis põnevate sündmustega investeerimismaastikul.

Soovid mõne investeeringu kohta täpsemat infot?

Pakun osalemiseks ja järelvaatamiseks ka varaklasside spetsiifilisi veebiseminare (aktsiad, indeksid, võlakirjad, ühisrahastus, kinnisvara) ning edasijõudnute koolitusi (ettevõtte alt investeerimine, Interactive Brokers, aktsiaanalüüs, investeerimismatemaatika, investeerimisexcel, portfellistrateegia). Veebiseminarid leiad poe lehelt, koodiga “klubi” saad neid ka odavamalt vaadata. Samuti olen koostanud mitmeid e-raamatuid (maksuspikker, esimene aktsiatehing, lapse investeerimisportfell, kodulaenu käsiraamat), mis on samuti poe lingilt leitavad.

Kuhu ma ise investeerin?

Raamatus kajastasin mõningaid näiteid oma investeerimisteekonnast, aga minu portfell on aastate jooksul palju muutunud. Kirjutasin värskelt ülevaate, et mis 2021. aasta lõpu seisuga minu portfellis on. Seda saad lugeda siit.

Tahad mulle kirjutada mõne küsimusega?

Võid mulle kirjutada kristi[ät]kristiinvesteerib.ee. Võin olla veidi aeglane vastaja, sest mulle tuleb päris palju kirju, aga annan endast parima, et ikka vastata.

Kust ma siis päriselt alustada võiksin?

Nagu ka raamatust loodetavasti kõlama jäi, siis mõistlikke alustamise variante on päris palju ning ajaga õpid iga investeeringu ja varaklassi kohta üha rohkem asju. Suheldes päris paljude alustavate investoritega on selge trend, et on kaks asja, kust alustatakse:

  1. Laiapõhjalised indeksfondid, kas läbi kolmanda samba või kasvukonto.
  2. Ühisrahastusportaalid, peamiselt alustades Mintosest (ühisrahastuse kohta saab kõige rohkem infot kuulates Investeerimisraadiot).

Muidugi tuleb võtta rahulikult – eelkõige on vaja tekitada endale harjumus säästa ja siis harjumus investeerida. Eespool nimetatud investeeringud on suurepärased variandid eelkõige seetõttu, et saad kasvõi 10 euroga kuus alustada, et esimesed õppetunnid kätte saada. Need instrumendid on ka minu portfellis olemas.

Ma tahaksin tegelikult koguda raha oma lapse tulevikuks, mida peaksin siis tegema?

Paljud vanemad on eelkõige kokku puutunud pankade poolt pakutavate lastetoodetega, mis on pehmelt öeldes väga kallid. Mõistlikum on tõesti pigem ise raha koguda. Olen kirjutanud kaks pikka artiklit, et miks võiks lapsele raha koguda ja kuidas seda teha, alusta nende kahe lugemisest – artikkel 1 ja artikkel 2.

Ma ei ole enam 25 aastane, kas on liiga hilja alustamiseks?

Kindlasti mitte! Lihtsalt igas vanusegrupis on veidi teistsugused nüansid, mida peaks arvesse võtma. Kui oled vanuses 50+ või soovid oma vanemaid investeerima julgustada, siis olen kirjutanud ka mõned soovitused, kuidas hakata investeerima vanuses 50+. Loe seda siit.

Soovin sulle palju tootlikke investeeringuid, et elus päriselt olulised asjad raha tõttu tegemata ei jääks.

Kristi investeerib OÜ
Reg. kood: 14753252
Sõpruse pst 44-32, Tallinn, Harjumaa, 10620
Üldine kontaktinfo:
Kristi Saare
e-mail: kristi [at] kristiinvesteerib.ee
telefon: 555 88 178

Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas - tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus.

Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile. Tootlikke investeeringuid!

© 2016-2023 Kristi investeerib OÜ