Lisatulu podcast

Tere tulemast kuulama Lisatulu podcasti - räägime sellest, kuidas teenida lisaraha, et oma unistusi täita! Lisatulu podcast on sündinud ideest inspireerida inimesi leidma endale lisasissetulekuid - podcasti külalistel on mitmeid põnevaid ja omanäolisi ideid, mille nad on enda heaks tööle pannud.

Podcastis kuuleme, kuidas nad on jõudnud oma lisatulu ideeni, millised eelarvamused olid alustamisel, kuidas nad end turundavad, mis oli kõige keerulisem ettevõtlusega alustamisel ja palju muud põnevat. Soovin sulle palju inspiratsiooni ja motivatsiooni oma ideede leidmisel ja elluviimisel!

Leia sobiv kuulamisplatform siit.

#1 - Kristi Saare

Kristi Saare on naine, kelle jaoks ei eksisteeri midagi võimatut - ta püstitab eesmärgid ja saavutab need. Ta on läbi aastate teinud meeletult palju tööd oma eesmärkide nimel ning ka finantsvabana ei istu käed rüpes. Ta on loonud Naisinvestorite Klubi, kirjastuse WW Print, saanud 2021. aastal Äripäevalt aasta investori tiitli, vedanud Investeerimisraadiot, jaganud tuhandetele inimestele rahatarkust ja nimekiri jätkub. Mida aga paljud ei tea, on see, et Kristi teekond ettevõtlusmaastikul algas keeleõppe lisatundide andmisega. Kuidas tal õnnestus selleni jõuda ning mis õppetunnid aitasid tal edukaks saada - seda kuulemegi podcasti avaosas. Põnevat kuulamist!

Episood jõudis avalikkuse ette: 18.10.2022

#2 - Nele Kure

Nele Kure üllatab nii mõndagi oma leidlikkusega. Lisaks rahatarkuse jagamisele noortele leidis ta abikaasaga väga omanäolise lisatuluallika - autodetailidest käsitöö seinakellade valmistamise. Tema Facebooki ja Instagrami lehed on täis eriilmelisi ja põnevate detailidega seinakellasid, mida kuskilt mujalt ei leia. Nad on abikaasaga loonud sadu eritellimuskellasid ja huvi nende vastu aina kasvab. Nele räägib, mis andis ettevõtlusega alustamisele viimase tõuke, kust üldse selline idee tekkis ning mis nipid aitasid tal ettevõtjaks hakata. Põnevat kuulamist!

Nele tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

https://www.instagram.com/seina.kellad/
https://www.facebook.com/Seinakellad-2050823475189522

Nelel on ka raamatusoovitusi - lisaks Kristi Saare väga heale raamatule "Kuidas alustada investeerimisega" ja Morgan Houseli "Raha psühholoogia" raamatule leidis ta hiljuti väärtust ja mõtteid ka Elizabeth Dunni raamatust "Õnnelik raha".

Episood jõudis avalikkuse ette: 22.10.2022

#3 - Keiu Paas

Keiu Paas, kelle brändiks ja aliaseks on Helmi Grey, on särav ja väga trendikas naine. Ta avastas endas kire stiili ja moe vastu ning tegeleb stiilianalüüsiga, aitab riidekappides suurpuhastust teha ning käib klientidega koos kauplustes personaalsetel poetiirudel. Tänu Keiule saavad tema kliendid end oma riietuses mugavalt ja stiilselt tunda. Helmi Grey aitab igal kliendil leida just talle sobiva stiili, värvid, kehakujuga sobivad lõiked ja uued lemmikkauplused. Keiu jagab oma õppetunde ning räägib oma isiklikust kogemusest - ettevõtlusest, mis lubab tal olla tema ise. Põnevat kuulamist!

Keiu tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

https://helmigrey.com/
https://www.instagram.com/helmigrey/
https://www.facebook.com/helmigreystilistika/

Keiu raamatusoovitusteks on:

1) Andrew Matthews kaks raamatut "Ole õnnelik!" ja "Kuula oma südame häält". Sellised mõnusalt kerged lugemised, mis aitavad perspektiivi hakata muutma. Kui on tunne, et oled omadega kuskil koopas ja ei tea, kuidas saada end sisemiselt paremasse kohta.
2) Tom Valsberg'i "Eluterve pohhuist". Selline "go-to-piibel".
Võtad suvalisest kohast lahti ja juba paari leheküljega hakkab meenuma, et elu ning iseennast ei ole vaja nii tõsiselt võtta. ;)

Episood jõudis avalikkuse ette: 26.10.2022

#4 - Teevi Pau

Teevi Pau on naine nagu orkester. Ta tegeleb spordiga, mõtleb välja vägevaid retsepte, on aktiivne Instagrami mõjuisik ning tema suureks kireks on Ameerikapärased šokolaaditükkide ja muude põnevate maitsete ja täidistega küpsised - ta on oma elukaaslasega koos asutanud KuuKi, kuid mitte ainult - nende õlul on kõik retseptide loomisest kuni turunduseni ja küpsetamisest logistika/transpordini. Teevi jagab podcastis oma õnnestumisi, nippe alustamisel ja õppetunde, ilma milleta ei oleks KuuKi idee küpsenud ja valmis saanud. Põnevat kuulamist!

Teevi tegemised on hetkel leitavad aadressil https://www.instagram.com/kuuki_estonia/
KuuKi koduleht on valmimisel, jälgi KuuKi Instagrami, kus kajastatakse kõiki uudiseid.

Teevi soovitab lugeda järgmisi raamatuid:

1) Mark Manson "The Subtle Art of Not Giving a F*ck". Paneb vägagi paika, millest tasub end elus lasta kõigutada (asjaolud, mida saad kontrollida) ja millest mitte (mida sa ei saa kontrollida).
2) Hans Rosling "Faktitäius" (ingl k Factfulness). Täiesti elumuutev ja silmaringi laiendav, et kuidas maailmast valesti mõtleme ja miks asjad on paremini kui arvame või meile näidatakse. Seega vägagi positiivne lugemine.
3) Cal Newport "Deep work". Aitas kinnistada mu eelnevaid teadmisi, kuidas oma aega sättida ja jaotada, et efektiivsemalt tööd teha. Pomodoro meetod või mängimine või kuidas keegi kutsub, et oma tööd lõikudena teha, kasutades nii deep worki kui ka ajule puhkuse andmiseks meelelahutust kordamööda. Ja et ka igavlemine on OK.

Episood jõudis avalikkuse ette: 30.10.2022

#5 - Jaana Hinno

Jaana Hinno on erakordne isiksus, kes on loonud brändi iseenda pealt. Seda on ka tunda - kohe, kui ta ruumi astub, õhkub temast enesekindlust, julgust ning sära. Tal on alati kaasas pagas põnevate lugudega, mida ta vürtsitab oma vahva huumorisoonega. Jaana tegeleb meelelahutuse ja turismiga ja meelelahutusturismiga. Ta viib läbi Viljandi tuure ning erinevaid meelelahutuslikke üritusi. Jaana julgutab oma loo kaudu teisi härjal sarvist haarama ja tegutsema hakkama, sest kaotada pole midagi, aga võita nii mõndagi! Põnevat kuulamist!

Jaana tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

www.jaanahinno.ee
https://www.facebook.com/jaanahinno.ee

Jaana viimase aja lemmikraamatuteks on:

1) Maxwell Maltz "Mõtlemine muudab elu. Uus psühhoküberneetika" - neile kes on jännis natuke piiratud mõtetega ja ei oska elus edasi minna.
2) Enn Kasak "Paradoksid. Must auk mõtlemises" - neile, kes on veendunud, et teavad kuidas elu käib. Loe ja lase lihtsalt vabaks.
3) Alan Alexander Milne "Karupoeg Puhh" - neile, kes tunnevad, et elu on liiga tõsine.

Episood jõudis avalikkuse ette: 03.11.2022

#6 - Kaire Viil

Kaire Viil on meeletult palju ennast koolitanud ja arendanud, et jõuda sinnani, kus ta praegu on. Ta on pikaaegse kogemusega coach ja enesejuhtimise koolitaja, samuti pakub Kaire mentorluse teenust. Ta teeb koostööd paljude ettevõtetega ja ta on oma töös väga hinnatud. Tänu tema pikaaegsele pühendumisele on tal tekkinud suur teadmiste ja kogemuste pagas, mis aitab tal oma tööd veelgi paremini teha. Põnevat kuulamist!

Kaire tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

https://selgedsihid.ee
https://www.linkedin.com/in/kaire-viil-583b2568/
https://www.facebook.com/kaire.viil

Minu ettevõtjaks olemise maailmapilti julgustas ja avardasid alguses kindlasti need raamatud:
1) Jaak Roosaare "Rikkaks saamise õpik";
2) Kristi Saare "Kuidas alustada investeerimisega";
3) Ekke Lainsalu "Palgatööga rikkaks";
4) Sirle Truuts "Ettevõtjaks palgatöö kõrvalt";
5) DeMarco "Miljonäri kiirtee";
6) Maire Forsel "Unistajast ettevõtjaks".
Kõikides neis kinnitatakse, et jõukaks saamiseks on tarvis sissetulekuid suurendada. See annab enesekindluse, rahalise vabaduse ja siis on, mida investeerida.

Episood jõudis avalikkuse ette: 07.11.2022

#7 - Tatjana Ots

Tatjana Ots kirjeldab end kui lisatööfänni, kes võtab võimalusel vastu kõik põnevad pakkumised, sest kunagi ei tea, mida head võivad need endaga kaasa tuua. Kuigi erialalt on ta õde ja armastab ekstreemseid tööalaseid väljakutseid, siis lisaks osutab ta manuaalteraapia teenust, tegeleb käsitöö toodete valmistamise ja müügiga ja palju muud. Praegu töötab ta Kristi Saare assistendina. Tema sõnul on kõik võimalik, tuleb lihtsalt piisavalt tahta ja kohe tegutsema hakata. Põnevat kuulamist!

Tatjanal saad silma peal hoida aadressil:

https://www.instagram.com/ttatjanaots/

Minu viimase aja lemmikraamatuteks on:

1) Barbara Corcoran'i "Ärihai lugu" (need võrdlused ja elulised näited ja see vägev ellusuhtumine Barbara poolt!),

2) Brendon Burchard'i "Tipptegijate harjumused" (väga kaasakiskuv ja tegutsema kutsuv raamat) ja

3) Charles Duhigg "Harjumuse jõud" (nii head näited inimpsühholoogia toimimisest ja harjumuste kujunemisest, samuti suuremate edukate ettevõtete praktikatest).

Episood jõudis avalikkuse ette: 11.11.2022

#8 - Katriin Männa

Katriin Männa on naine, kellest õhkub ettevõtlikkust. Ta on loonud koos Pauliine Nettaniga Rahabutiigi, e-poe, mis tegeleb peamiselt raha- ja investeerimisteemaliste kaupade müügiga. Nende tooted on loodud kasutajaid motiveerima rahaasjade kontrolli alla saamisel ja investeerimisteekonna alustamisel. Kuna tooted on humoorikate kiiksudega, siis inspireerib Rahabutiik ka neid, kellele esmapilgul tundub finantsmaailm kuiv ja keeruline numbrite virvarr. Katriin jagab oma kogemusi ettevõtlusega alustamisel ning ka õppetunde, mis saatsid teda sellel teekonnal. Põnevat kuulamist!

Rahabutiigi leiad järgnevatelt aadressitelt:

rahabutiik.ee
https://www.instagram.com/rahabutiik/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100083221274156

Rahabutiigi raamatusoovitus:

Kuna teeme tooteid raha- ja investeerimise teemal, siis sellega seonduvalt soovitaksime lugeda autorite Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepp, Tarvo Vaarmets raamatut "Rahaedu põhimõtted".

Episood jõudis avalikkuse ette: 15.11.2022

#9 - Liisa Rumberg

Foto: Jake Farra

Liisa Rumberg on user researcher ehk kasutajauuringute konsultant. Kasutajauuringud aitavad ettevõtetel mõista, mida nende toote kasutajad päriselt vajavad ja ootavad, saavutada digikanalites parem kasutajakogemus ja saada seeläbi rohkem õnnelikke kliente. Samuti viib Liisa läbi kasutajauuringute alaseid praktilisi töötube ning kirjutab artikleid silmapaistvast kasutajakogemusest, UX valdkonna üritustest ja raamatutest. Liisa on väga kirglik enesearendaja, ta armastab kuulata teisi inimesi ning õppida nende kogemusest. Nüüd jagab ta kuulajatele ka enda kogemust. Põnevat kuulamist!

Liisa tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.liisarumberg.com
https://www.linkedin.com/in/liisa-rumberg/

Liisa raamatusoovitusteks on:

1) Hans Rosling "Factfulness" - Praegusesse aega ehk eriti hästi sobiv lugemine, mis avab erinevaid mõtlemisvigu ja näitab faktidele tuginedes, et suures pildis liigub elu siiski paremuse poole.
2) Chris Voss "Never Split the Difference" - Endine FBI läbirääkija jagab oma kogemuste kaudu näpunäiteid, kuidas jõuda läbirääkimistel soovitud tulemusteni.
3) Steve Krug "Don't Make Me Think" - Väga lihtsalt loetav ja humoorikalt kirjutatud teos, mis tutvustab kasutajakogemuse disaini ja kasutaja-uuringute põhitõdesid. Väga hea alguspunkt, kui tunned, et tahad rohkem aru saada, mis asi see UX (user experience) on.

Episood jõudis avalikkuse ette: 19.11.2022

#10 - Kersti Hoolma

Foto: Jake Farra

Kersti Hoolma on graafiline disainer ehk visuaalse identiteedi looja. Ta on teinud paljude ettevõtetega koostööd ning loonud kauneid visuaale, mis on ettevõtete turunduses võtmeteguriks. Kersti töötab valguskiirusel ja tema käe all valmiv kunst on tema visiitkaardiks isegi siis, kui ta antud ettevõttega muudmoodi seotud ei ole. Samuti on Kersti Külmavarese brändi looja ning ta on kujundanud ka mitu tõlkeraamatut. Kersti jagab oma ettevõtluskogemust, räägib sellest, kuidas ta selleni jõudis ning mis on need õppetunnid, mida endaga kaasa võtta. Põnevat kuulamist!

Kersti tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

Dribble (logode portfoolio): https://dribbble.com/kerstihoolma
Digitaalne visiitkaart: dreative.ee
E-pood: https://kulmavares.ee
https://www.facebook.com/kerstihoolma/
Külmavarese Instagram: https://www.instagram.com/kulmavares_official/
Külmavarese Facebook: https://www.facebook.com/Kulmavares.ee

Kersti raamatusoovitusteks on:

1) Echard Tolle "Uus Maailm. Elusihi mõistmine." - See raamat on mind inspireerinud just mõttemaailma seisukohalt. Ta näitab meile, milliseid lihtsaid, elujaatavaid samme võime õnne leidmiseks teha.
2) Oscar Wilde "Dorian Gray portree" - See raamat on juba keskkoolist mul meeles, kui huvitav juturaamat, millesse on peidetud väga sügavad vestlused erinevate tegelaskujude vahel.
3) Antoine De Saint-Exupery "Väike prints" - Geniaalselt kirjutatud raamat. Olen seda raamatut lugenud mitu korda erinevas vanuses ja alati saanud sellest uutmoodi aru. Soovitaksi seda lugeda näiteks kord dekaadis, et mõttestada raamatud vastavalt oma ealisele küpsusele.

Episood jõudis avalikkuse ette: 23.11.2022

#11 - Eneken Lumiste

Eneken Lumiste on naine, kes on leidnud probleemi ja asunud seda lahendama. Ta tahtis investeerida üksikaktsiatesse, kuid ei soovinud andmeanalüüsile ülemäära aega panustada. Ta on loonud Supervalemi, et aidata investoritel leida Balti börsilt madala riskiga ja kõrge tootlusega aktsiaid. Ettevõtete andmeanalüüs on aja- ja töömahukas – Supervalem teeb suurema osa sellest investori eest ära. Supervalem kasutab andmeanalüüsiks magic formulat ning katab kogu Balti börsi põhi- ja lisanimekirja (välja arvatud finantsettevõtted). Eneken jagab oma kogemust ning näpunäiteid, mis teda ettevõtlusega alustamisel edasi aitasid. Põnevat kuulamist!

Enekeni töö viljadega saad tutvuda aadressil:

www.supervalem.ee

Enekeni raamatusoovitused:

1) Therese Huston "Kuidas naised otsustavad" (lemmik aastate tagant);
2) William Green "Rikkam, targem, õnnelikum" (sellekevadine ahhaa);
3) Andrues Vana "LUGU RAHAST" (viimati loetu (ja mõneti teistmoodi)).

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.11.2022

#12 - Laura Vilbaste

Laura Vilbaste on oma põhitöö kõrvalt lemmikloomahoidja - ta hoolitseb loomade eest nende enda kodus, hoiab neid vajadusel enda juures või käib koertega jalutamas. Ta on paindlik ja kohaneb looma ja pere vajaduste järgi - olgu klientideks kassid, koerad, närilised või erihoolt vajavad loomad. Laura hoiab lemmikloomi nii lühi- kui ka pikaajaliselt ning lisaks vahendab ja laenutab lemmikloomatooteid. Laura on väga rõõmsameelne ja avatud suhtleja, mida tajuvad ka loomad - nad võtavad ta kohe omaks ja pere saab kindlustunde, et nende lemmik on hästi hoitud ja kindlates kätes. Laura jagab oma kogemust ning innustab ka teisi oma kutsumusi ellu viima. Põnevat kuulamist!

Laura tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

www.lemmikuhoidja.ee
https://www.instagram.com/lemmikuhoidja/
https://www.facebook.com/lemmikuhoidjalaura

Laura raamatusoovitused:

1) Viimane põnev raamat, mida lugesin oli James Clear'i "Aatomharjumused", mis räägib sellest, kuidas me keskendume liiga palju lõppeesmärgile, mitte protsessile endale. Selleks, et mingeid harjumusi enda omaks võtta, peavad need saama meie elu osaks, mitte vaid üheks etapiks elus. Raamatu plussina tooks välja veel selle, et iga peatüki lõpus on veel omakorda kokkuvõte, mis kinnistab loetut veelkord.
2) Lisaks leian, et ka suhted on väga olulised meie igapäeva elus, tegemistes, töös jne. Seetõttu tooks välja ka raamatu Gary D. Chapman'i "Armastuse 5 keelt". Mu arvates aitab see raamat mõista väga palju just erinevaid suhteid. Raamat on küll üles ehitatud paarisuhtele, kuid ise näen, et seda saab kasutada nii perekonnaga, töökaaslastega, klientidega suhtlemisel jne. Võib-olla selline natuke teistmoodi lugemine investeerimisele vahelduseks, kuid kindlasti leiab igaüks sealt endale midagi kõrvataha panna.
3) Kolmandaks võiks välja tuua raamatu, mis palju mu mõttemaailma muutunud on- Liisi Kirch'i "Minimalism". Ma poleks ise vist kunagi jõudnud arusaamale, et vähem asju=rohkem aega, rohkem positiivset energiat, vabanemise tunnet jne. See oli hea tõuge enda elu korrastamiseks.

Episood jõudis avalikkuse ette: 01.12.2022

#13 - Kristina Birk-Vellemaa

Kristina Birk-Vellemaa on seksuoloog, seksuaalhariduse ekspert, seksuaalkoolitaja, sertifitseeritud sekscoach ja sekspositiivsuse entusiast. Kristina lähtub seksuaalhariduse tõenduspõhisusest ja ea- ning arengukohasusest. Ta viib läbi koolitusi, seminare, töötube ja vestlusringe noortele ja täiskasvanutele. Ta on läbinud ka kogemusnõustaja väljaõppe ja erinevaid toetavaid täiendkoolitusi selleks, et olla enda taastumislooga toeks suhtekriisi, lahkumineku ja reetmisega silmitsi seismisel. Kristina on sekscoachina kliendile kuulajaks, teekaaslaseks, seksuaalkoolitajaks, inspireerijaks ja innustajaks. Tema pikk kogemus ja huvitav valdkond on inspiratsiooniks paljudele. Põnevat kuulamist!

Kristina tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://sekspositiiv.ee
https://www.sekspositiiv.ee/veebikursused
https://www.facebook.com/Sekspositiiv
https://www.instagram.com/s3kspositiiv/

Kristina raamatusoovitused:

1) Raju, raputav, mõtlemakutsuv ja samas lõbus: Ruby Rare „Seksiõpe: Täisealise teejuht“;
2) Kuidas mõista mitteneurotüüpilise inimese maailma: Camilla Pang PhD "An Outsider's Guide to Humans";
3) Tungivalt soovituslik teos seksi ja iha teemadel. Seksuoloogidele tuttavad uuringud, materjalid ja harjutused ühes raamatus koos. Mõnusalt loetavas ja toetavas stiilis ning jõustavate sõnumitega, mis aitavad seda teadmist viia valdkonnast väljapoole. Lisaks paberraamatule soovitaksin ka audioraamatut, mille on Karen Gurney ise sisse lugenud: "Mind The Gap: The truth about desire and how to futureproof your sex life";
4) Paralleelselt eelmise soovitusega võiks tutvuda ka sellega: Lori A. Brotto, Phd."Better Sex through Mindfulness";
5) Naiste seksuaalsust, naudinguid ja orgasme jõustav Emily Nagoski „Come as you are“ (eesti keeles "Leia oma kirg"). Meestele suisa kohustuslik lugemine.

Episood jõudis avalikkuse ette: 05.12.2022

#14 - Marin Vallikivi

Marin Vallikivi, kes on tuntud ka kui Mikroinvestor, on loonud Reisivõluri reisipäeviku ja Minu Rada täidetavad Eesti-, Saare- ja Hiiumaa kaardid. Marin aitab oma toodetega reisimist veel enam nautida ja oma seiklused ning muljed mälestustena jäädvustada. Tooted tekkisid puhtalt Marini enda vajadusest, kuna ta naudib reisimist väga ning on ka ise varasemalt mitmeid reisipäevikuid pidanud. Marinil on ka blogi, mille abil jagab ta kasulikku reisiinfot ja -kogemusi. Marin on oma töökuse ja ettevõtlikkusega eeskujuks paljudele ning tema lugu on väga inspireeriv! Põnevat kuulamist!

Marini tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

www.reisivolur.ee
https://www.instagram.com/reisivolur/
https://www.facebook.com/reisivolur/

Marini raamatusoovitused:

Soovitan kahte raamatut. Mõlemad veits liiga Ameerikalikud osaliselt, aga nagu ikka tasub endale sobiv välja noppida.

Mind on inspireerinud:
1) Carrie Green “She Means Business”;
2) Jen Sincero “You Are a Badass”.

Episood jõudis avalikkuse ette: 09.12.2022

#15 - Susanna Aleksandra Veldi

Autor Rene Jakobson

Susanna Aleksandra Veldi on tõeline rööprähkleja ja ta on selles kõiges suurepärane! Ta on lauljatar, laulukirjutaja - tema südame on võitnud jazzmuusika. Ta on ka Fairmus Technologies (fair trade/ausa kaubanduse voogedastusplatvorm) COO, annab tunde voice coachina ja teeb tõlketööd. Susanna Aleksandra kalender on täis esinemisi üle maailma, kuid ometi on ta leidnud aega kõikide enda jaoks põnevamate projektide elluviimiseks. Ta on tõeliseks inspiratsiooniks inimestele, kes tahavad omal alal tipptegijaks saada! Põnevat kuulamist!

Susanna Aleksandra tegemistel saab silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.susannaaleksandra.com
https://www.facebook.com/susanna.aleksandra.singer
https://www.instagram.com/aleksandra.susanna/

Susanna Aleksandra raamatusoovitusteks on:

Viimasel ajal olen huvitunud raamatutest, mis selgitavad, kuidas meie aju töötab. Näiteks 1) kodumaine Jaan Aru "Logelemisest ja loovusest" ja 2) Norman Doidge "The Brain That Changes Itself".

Episood jõudis avalikkuse ette: 16.12.2022

#16 - Pille Metsam

Pille Metsam pakub oma ettevõtte Kraft Koristus alt puhastusteenindust nii era- kui ka äriklientidele. Pille tuli palgatöölt ära ja on täielikult ettevõtluslainel, samuti on tal juba oma töötajad värvatud. Pille ettevõte pakub hoolduskoristust äripindadele, kolimiseelset või -järgset koristust, kodukoristust, suurpuhastust ning ürituste eelset ja järgset koristust. Koristuseni jõudis ta täitsa juhuslikult ning tänu oma töökusele on ta sellest teinud nüüdseks oma põhilise sissetulekuallika. Tema lugu innustab kõiki pihta hakkama - kaotada pole midagi, võita aga nii mõndagi! Põnevat kuulamist!

Pille tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

http://www.kraftkoristus.ee/
https://m.facebook.com/kraftkoristus/
https://www.instagram.com/kraftkoristused/

Pille raamatusoovitusteks on:

1) Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepp, Tarvo Vaarmets "Investeerimisedu põhimõtted". See on väga lihtsalt kirjutatud. Kõik terminid lahti seletatud. Alustatakse investeerimise abc-st ja edasi step by step läheb asi sügavamaks. Mis eriti meeldis, et iga peatüki lõpus on ülesanded, kus saad oma teadmisi testida.
2) Susan Weinschenk "Kuidas panna inimesi tegutsema?" Ma olen töötanud klienditeenindajana kaupluses, kus müüdi discoriideid. Kaubanduskeskuse klientuur aga sel hetkel olid enamasti pensionärid. Meie palk olenes suuresti läbimüügist ning siis tuli leida lahendusi kuidas need discoriided ikkagi maha müüa. Lugesin sel ajal palju psühholoogiast ja sellest, kuidas lugeda välja inimese kehakeelest milline ta on. Kahjuks siis seda toredat raamatut veel ei olnud. Kui sain aastad hiljem juhiks, siis sain sellest raamatust mitmeid ideid, kuidas panna asjad liikuma.

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.12.2022

#17 - Igor Burdin

Igor Burdin on tervisetreener, kes on loonud omanäolised treeningkursused, mis spetsialiseeruvad konkreetsetele kehaosadele. Tema abiga saab iga soovija endale super selja, parimad puusad ja õnnelikud õlad. Igor peab tulemuste saavutamisel tähtsaks regulaarsust, vaimset häälestust, mitmekülgset liikumist ja tervislikku toitumist. Igori lähenemine on väga süsteemne ja inimesekeskne - ta aitab püstitada eesmärke, et ta kliendid saaksid rohkem energiat, näeksid enda silmis paremad välja ning liiguksid veelgi osavamalt. Igori ettevõtlikkus on väga silmapaistev ning ta lugu on inspiratsiooniks paljudele! Põnevat kuulamist!

Igori tegemistel saab silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://tervisetreener.ee
https://tervisetreener.thinkific.com (kursused)
https://www.facebook.com/PersonaaltreenerIgorBurdin https://www.instagram.com/igor.moves/

Igori raamatusoovitusteks on:
1) Marcus Aurelius “Meditations";
2) Dale Carnegie "Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi”.

Episood jõudis avalikkuse ette: 06.01.2023

#18 - Laura Toomast

Laura Toomast on väga põnev ja inspireeriv naine! Ta on õpetaja, rahatarkuse jagaja, rulluisutaja, ema. Paljud tunnevad Laurat ka DJ Tuff Lady'na. Laura on diskorina tegutsenud juba viis aastat ja selle aja sees mänginud väga erinevaid muusikastiile - alates funkyst lõpetades industrialiga. Ta on muutnud muusikaarmastuse oma lisatuluallikaks ning koos oma sõbrannast DJ-ga korraldab ta Pussy Poweri peoseeriat, kus on DJ puldis ainult naised. Laura tõestab, et oma hobi on võimalik lisasissetulekuallikaks muuta, tehes seda, mida armastad, siis, kui ise tahad ja teenides seejuures raha. Põnevat kuulamist!

Laura tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/djtufflady/
https://www.facebook.com/tufflady

Episood jõudis avalikkuse ette: 13.01.2023

#19 - Mihhail Rihter

Mihhail Rihter on muusik, produtsent, helirežissöör ning omab oma helistuudiot, kus käib päevast päeva tihe töö. Mihhailil on ka väga põnev lisatuluallikas - nimelt on ta häälenäitleja. On väga tõenäoline, et nii mõnigi podcasti kuulaja on Mihhaili häält mõnes raadio- või telereklaamis kuulnud. Mihhail räägibki oma podcasti episoodis sellest, kuidas on võimalik häälenäitlejaks üldse kandideerida, mis on selle töö juures oluline ning milliseid veidraid olukordi on tema töös juhtunud. Põnevat kuulamist!

Mihhaili tegevustel saad silma peal hoida tema Instagrami kaudu:

https://www.instagram.com/richter_studio/

Mihhaili raamatusoovituseks on:

Mark Manson "The Subtle Art of Not Giving a F*ck".

Episood jõudis avalikkuse ette: 20.01.2023

#20 - Ailen Põld

Ailen Põld on särav naine, kes lõi 1,5 aastat tagasi lisatulu ja eneseteostuse eesmärgil oma spordi- ja vabaajarõivaste brändi - Ailen on Fibami OÜ asutaja ja tegevjuht. Tänaseks on sellest väikesest ettevõttest saanud Aileni täiskohaga põhitöö. Fibami eestimaised spordi-ja vabaajarõivad on naiselikud, ajatud ning jätkusuutlikult valmistatud, andes tootele pika kasutusaja. Bränd sai alguse missioonist luua kvaliteetsed, hästiistuvad ja funktsionaalsed tooted, mõeldes just Eesti naiste soovide ja vajaduste peale. Ailen jagab oma ettevõtluskogemust ning inspireerib kuulajaid väljakutseid vastu võtma. Põnevat kuulamist!

Aileni tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.fibami.com
https://www.instagram.com/fibami_activewear/
https://www.facebook.com/fibami

Aileni raamatusoovituseks on:

Paul Jarvis "Company of One".

Raamat seab kahtluse alla, kas on üldse vaja kasvada kiiresti ja hästi suureks ja keskendub ühe inimese ettevõtluse plussidele - selle kasumlikkusele, paindlikkusele ning kiirele reageerimisele turu muutuste osas.
Täitsa värskendav vaatenurk ja paneb ennastki mõtlema, et kui suureks siis võiks kasvada oma ettevõtlusega.

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.01.2023

#21 - Sander Kiviloo

Sander Kiviloo on läbi elu mitmeid ameteid pidanud, kuid enamjaolt on need olnud seotud tema kutsumusega - täiskasvanuõppega. Olgugi, et andragoogika on niigi väljakutseid täis valdkond, tundis ta, et vajab oma ellu midagi veel särtsakamat. Nii sai Sandrist ettevõtja ning ta keskendus vürtsikatele maitseelamustele. Sander on sukeldunud tšillide maailma - ta kasvatab neid ja valmistab neist põnevaid tooteid. Sander räägib Lisatulu podcastis sellest, kuidas temal selline idee üldse tekkis, mis eristab tema brändi Lohe Kindralit teistest tšillikasvatajatest ning millised on tema tulevikuplaanid ja ambitsioonid. Samuti jagab ta oma senist ettevõtluskogemust. Põnevat kuulamist!

Sandri tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

lohekindral.ee
https://www.facebook.com/LoheKindral
https://www.instagram.com/lohe_kindral/
https://www.youtube.com/channel/UCP2hRRvRAdkYICcv0o_KYVQ

Sandri raamatusoovitusteks on:

Kuna mulle meeldivad seiklusjutud siis üks mu lemmikutest on Robert Louis Stevenson "Aarete saar".

Episood jõudis avalikkuse ette: 03.02.2023

#22 - Erika Sõstra

Erika Sõstra on enda jaoks avastanud väga põneva lisatulu valdkonna - ta on loonud brändi enda ümber ning ta osutab personaalassistendi teenuseid. Personaalassistendi teenuseid kasutavad inimesed, kelle kõige väärtuslikumaks ressursiks on aeg ning kelle elustiil on kiire, mistõttu napib ööpäevas tunde kõikide soovitud tegevuste täitmiseks. Erika tööülesanneteks on näiteks kodu hoidmine, lapsehoidja leidmine, reiside planeerimine, äriasjade haldus ja muud ülesanded, mis vajavad konfidentsiaalsust ja väga personaalset lähenemist. Erika on alati valmis kiiresti reageerima, et oma kliente ootamatuste või kiireloomuliste asjade ajamisel operatiivselt abistada. Erika jagab oma põnevat personaalassistendi teekonda Lisatulu podcastis ning inspireerib seeläbi paljusid astuma esimest sammu ettevõtlusmaailmas. Põnevat kuulamist!

Erika tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://erikasostra.com/et/
https://www.instagram.com/personal.assistant.erika/
https://www.facebook.com/paerikasostra
https://www.linkedin.com/in/erikasõstra/

Erika raamatusoovituseks on:

Olivier Bourdeaut "Oodates Bojangles’it” - see on raamat sügavast armastusest ja selle tahkudest.

Episood jõudis avalikkuse ette 10.02.2023

#23 - Laura Peets

Laura Peets on ennast ümbritsenud imeilusate ja unikaalse välimusega kodusisustuselementidega - ta veab koos Alexandra Artmaga Decorami e-poodi ning nad korraldavad ka dekoratiivesemete töötube. Töötoad on väga sobilikud ürituste pidamiseks - beebipeod, sünnipäevad, tüdrukuteõhtud ja tiimiüritused. E-poes on müügil jesmoniidist käsitööna valminud tooted - väikesed ja suured dekoratiivkandikud, pintslite/pliiatsite topsikud, erinevaid tassi- ja küünlaalused. Iga toode on unikaalne ning mitte kellelgi ei ole teist samasugust - jesmoniit annab lõputuid võimalusi endale sobiva eseme disainimiseks. Laura jagab oma podcasti episoodis, kuidas ta jõudis Decoramini, mida ettevõtlus tema jaoks tähendab ja mida on ta sellest kogemusest õppinud. Põnevat kuulamist!

Laura tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.decorami.ee
https://www.instagram.com/decorami.ee/
https://www.facebook.com/decoramiEE

Episood jõudis avalikkuse ette 17.02.2023

#24 - Piret Potisepp

Autor Maria Tyutina

Piret Potisepp on väga edukas ja vägev naine, kes jääb kohe silma oma elujaatava suhtumise, suurepärase stiilitunnetuse ning särava olekuga. Piretil on alati käsil palju põnevaid tegevusi, koolitusi, üritusi ja kohtumisi ning ta on kujundanud oma elu täpselt selliseks, nagu ta seda soovinud on. Piret on ühendanud oma kire disaini ja suhtlemise vastu ning loonud rätseplahendustel disainituurid Tallinn Design Tours, mis aitavad kokku viia disainhuvilise kliendi Eesti disaineritega. Iga Pireti korraldatud disainituur lähtub konkreetsest kliendist ja tema vajadustest - see on eriline ja kordumatu kohtumine Eesti disainiga. Piret tutvustab Lisatulu podcastis oma teekonda niivõrd kaunis ja inspireerivas maailmas ning julgustab kuulajaid vastu võtma vahvaid väljakutseid. Põnevat kuulamist!

Pireti tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://designtours.ee
https://www.facebook.com/designtours.ee
https://www.instagram.com/designtours.ee/
https://www.youtube.com/channel/UC_oldMcJkgE9WIeADn4zHxA

Pireti raamatusoovitusteks on:

Praegusel hallil ajal on kõnetanud Matt Haigi raamatud: ‘’Reasons to stay alive’’, ‘’Notes on a nervous planet’’. Kõige rohkem on mind aga äri arendades aidanud Keith J. Cunninghami raamat ‘’Road to less stupid’’.

Episood jõudis avalikkuse ette 23.02.2023

#25 - Jüri Käosaar

Jüri Käosaar on tõeline multitasker - selle sõna parimas tähenduses. Ta on läbi aegade viinud õpetajatöö kõrvalt läbi koolitusi ja konsultatsioone, korraldanud Eesti haridusturismi, aidanud erinevate festivalide korraldusega ning töötanud ka giidina. Seda kõike kategoriseerib Jüri haridus- ja tugiteenusteks. Jüri on väga laia silmaringiga ajaloohuviline aktiivne tegutseja - tema juba käed rüpes ei istu. Podcastis tutvustab Jüri haridusturismi mõistet ja selgitab, kuidas ta selleni jõudis ning räägib ka giidinduse sisenemisbarjäärist ja eeldustest, mis aitasid teda selles valdkonnas kõvasti edasi. Jüri jagab oma õppetunde, mida ta on erinevate projektide abil omandanud ning julgustab kõiki tegutsema asuma. Põnevat kuulamist!

Jüriga saab ühendust võtta e-maili teel: jyri.kaosaar@tbg.edu.ee.

Jüri raamatusoovituseks on:

Viimasel ajal enim mõtlema pannud raamat: Bill Perkins "Die with Zero: Getting All You Can from Your Money and Your Life".

Episood jõudis avalikkuse ette 03.03.2023

#26 - Liisa Makki

Liisa Makki on oma põhitöö (coachiv personalijuhtimine) kõrvalt leidnud väga südamelähedase ja armsa lisatöö, ta on imetamisnõustaja ja doula ehk pere- ja sünnitoetaja. Liisa pakub peredele võimalust läbi teaduspõhise rasedusaegse toetuse valmistuda parimal võimalikul viisil sünniks ja kõigeks, mis sellele järgneb. Ta toetab peresid raseduse ajal, sünnituse eelselt ja mõne kuu jooksul ka pärast sündi. Liisa aitab peredel ette valmistuda ka sünnijärgseteks ootamatusteks ja võimalikeks raskusteks, et need kulgeks kergemalt ja pere tuleks hästi toime - ta ei ütle peredele ette, mida nad tegema peavad, vaid otsib nendega koos just neile sobiva lahenduse. Liisa jagab Lisatulu podcastis oma lugu ja eeldusi doulaks kujunemisel, samuti oma õppetunde ettevõtluses. Põnevat kuulamist!

Liisa tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://www.instagram.com/doulaliisa/

Episood jõudis avalikkuse ette 10.03.2023

#27 - Sarah Vahtra

Sarah Vahtra on särtsakas naine, kes leidis oma isikliku vajaduse tõttu täitmata turuniši ning lõi sellest omale lisatuluallika. Oma äripartneriga sukeldus ta täiskasvanute softshell kombekate disainimise ja tootmise maailma. Eriti vägevaks teeb selle fakti asjaolu, et ta on põhitöölt raamatupidaja ja ei oma erilisi käsitööoskusi. Sarah näitab, et tahtejõu ja sihipärase tegevusega on võimalik nullist alustada ükskõik, mis valdkonnas, sest lisaks valmistab ta müügiks ka puhta värvi ja maitsega popkorni. Podcastis jagab Sarah oma teekonda ideest teostuseni ning motiveerib teisigi pihta hakkama. Põnevat kuulamist!

Sarahi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://nuckofashion.ee/
https://www.facebook.com/nuckofashion
https://www.instagram.com/nuckofashion/

Sarahi raamatusoovitusteks on:

Investeerimisalaselt on läbi ja lõhki lemmik MJ DeMarco "Miljonäri kiirtee", see raamat pani mind mitmes kohas oma elus ja otsustes kahtlema ja pärast seda tegelikult sündis ka Nuckö Fashion.

"Kirjad Buenos Airesest" (Eia Uus) on hästi lihtne, sütitav ja suunab silmad taevasse.

Raamat, mida olen kordi ja kordi lugenud, on Erich Maria Remarque raamat "Arc de Triomphe" ja ei väsi selle sügavusest.

Episood jõudis avalikkuse ette 17.03.2023

Kristi investeerib OÜ
Reg. kood: 14753252
Keemia 33b/1-2, Tallinn, Harjumaa, 10616
Üldine kontaktinfo:
Kristi Saare
e-mail: kristi [at] kristiinvesteerib.ee
telefon: 555 88 178

Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas - tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus.

Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile. Tootlikke investeeringuid!

© 2016-2023 Kristi investeerib OÜ