Lisatulu podcast

Tere tulemast kuulama Lisatulu podcasti - räägime sellest, kuidas teenida lisaraha, et oma unistusi täita! Lisatulu podcast on sündinud ideest inspireerida inimesi leidma endale lisasissetulekuid - podcasti külalistel on mitmeid põnevaid ja omanäolisi ideid, mille nad on enda heaks tööle pannud.

Podcastis kuuleme, kuidas nad on jõudnud oma lisatulu ideeni, millised eelarvamused olid alustamisel, kuidas nad end turundavad, mis oli kõige keerulisem ettevõtlusega alustamisel ja palju muud põnevat. Soovin sulle palju inspiratsiooni ja motivatsiooni oma ideede leidmisel ja elluviimisel!

Leia sobiv kuulamisplatform siit.

#1 - Kristi Saare

Kristi Saare on naine, kelle jaoks ei eksisteeri midagi võimatut - ta püstitab eesmärgid ja saavutab need. Ta on läbi aastate teinud meeletult palju tööd oma eesmärkide nimel ning ka finantsvabana ei istu käed rüpes. Ta on loonud Naisinvestorite Klubi, kirjastuse WW Print, saanud 2021. aastal Äripäevalt aasta investori tiitli, vedanud Investeerimisraadiot, jaganud tuhandetele inimestele rahatarkust ja nimekiri jätkub. Mida aga paljud ei tea, on see, et Kristi teekond ettevõtlusmaastikul algas keeleõppe lisatundide andmisega. Kuidas tal õnnestus selleni jõuda ning mis õppetunnid aitasid tal edukaks saada - seda kuulemegi podcasti avaosas. Põnevat kuulamist!

Episood jõudis avalikkuse ette: 18.10.2022

#2 - Nele Kure

Nele Kure üllatab nii mõndagi oma leidlikkusega. Lisaks rahatarkuse jagamisele noortele leidis ta abikaasaga väga omanäolise lisatuluallika - autodetailidest käsitöö seinakellade valmistamise. Tema Facebooki ja Instagrami lehed on täis eriilmelisi ja põnevate detailidega seinakellasid, mida kuskilt mujalt ei leia. Nad on abikaasaga loonud sadu eritellimuskellasid ja huvi nende vastu aina kasvab. Nele räägib, mis andis ettevõtlusega alustamisele viimase tõuke, kust üldse selline idee tekkis ning mis nipid aitasid tal ettevõtjaks hakata. Põnevat kuulamist!

Nele tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

https://www.instagram.com/seina.kellad/
https://www.facebook.com/Seinakellad-2050823475189522

Nelel on ka raamatusoovitusi - lisaks Kristi Saare väga heale raamatule "Kuidas alustada investeerimisega" ja Morgan Houseli "Raha psühholoogia" raamatule leidis ta hiljuti väärtust ja mõtteid ka Elizabeth Dunni raamatust "Õnnelik raha".

Episood jõudis avalikkuse ette: 22.10.2022

#3 - Keiu Paas

Keiu Paas, kelle brändiks ja aliaseks on Helmi Grey, on särav ja väga trendikas naine. Ta avastas endas kire stiili ja moe vastu ning tegeleb stiilianalüüsiga, aitab riidekappides suurpuhastust teha ning käib klientidega koos kauplustes personaalsetel poetiirudel. Tänu Keiule saavad tema kliendid end oma riietuses mugavalt ja stiilselt tunda. Helmi Grey aitab igal kliendil leida just talle sobiva stiili, värvid, kehakujuga sobivad lõiked ja uued lemmikkauplused. Keiu jagab oma õppetunde ning räägib oma isiklikust kogemusest - ettevõtlusest, mis lubab tal olla tema ise. Põnevat kuulamist!

Keiu tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

https://helmigrey.com/
https://www.instagram.com/helmigrey/
https://www.facebook.com/helmigreystilistika/

Keiu raamatusoovitusteks on:

1) Andrew Matthews kaks raamatut "Ole õnnelik!" ja "Kuula oma südame häält". Sellised mõnusalt kerged lugemised, mis aitavad perspektiivi hakata muutma. Kui on tunne, et oled omadega kuskil koopas ja ei tea, kuidas saada end sisemiselt paremasse kohta.
2) Tom Valsberg'i "Eluterve pohhuist". Selline "go-to-piibel".
Võtad suvalisest kohast lahti ja juba paari leheküljega hakkab meenuma, et elu ning iseennast ei ole vaja nii tõsiselt võtta. ;)

Episood jõudis avalikkuse ette: 26.10.2022

#4 - Teevi Pau

Teevi Pau on naine nagu orkester. Ta tegeleb spordiga, mõtleb välja vägevaid retsepte, on aktiivne Instagrami mõjuisik ning tema suureks kireks on Ameerikapärased šokolaaditükkide ja muude põnevate maitsete ja täidistega küpsised - ta on oma elukaaslasega koos asutanud KuuKi, kuid mitte ainult - nende õlul on kõik retseptide loomisest kuni turunduseni ja küpsetamisest logistika/transpordini. Teevi jagab podcastis oma õnnestumisi, nippe alustamisel ja õppetunde, ilma milleta ei oleks KuuKi idee küpsenud ja valmis saanud. Põnevat kuulamist!

Teevi tegemised on hetkel leitavad aadressil https://www.instagram.com/kuuki_estonia/
KuuKi koduleht on valmimisel, jälgi KuuKi Instagrami, kus kajastatakse kõiki uudiseid.

Teevi soovitab lugeda järgmisi raamatuid:

1) Mark Manson "The Subtle Art of Not Giving a F*ck". Paneb vägagi paika, millest tasub end elus lasta kõigutada (asjaolud, mida saad kontrollida) ja millest mitte (mida sa ei saa kontrollida).
2) Hans Rosling "Faktitäius" (ingl k Factfulness). Täiesti elumuutev ja silmaringi laiendav, et kuidas maailmast valesti mõtleme ja miks asjad on paremini kui arvame või meile näidatakse. Seega vägagi positiivne lugemine.
3) Cal Newport "Deep work". Aitas kinnistada mu eelnevaid teadmisi, kuidas oma aega sättida ja jaotada, et efektiivsemalt tööd teha. Pomodoro meetod või mängimine või kuidas keegi kutsub, et oma tööd lõikudena teha, kasutades nii deep worki kui ka ajule puhkuse andmiseks meelelahutust kordamööda. Ja et ka igavlemine on OK.

Episood jõudis avalikkuse ette: 30.10.2022

#5 - Jaana Hinno

Jaana Hinno on erakordne isiksus, kes on loonud brändi iseenda pealt. Seda on ka tunda - kohe, kui ta ruumi astub, õhkub temast enesekindlust, julgust ning sära. Tal on alati kaasas pagas põnevate lugudega, mida ta vürtsitab oma vahva huumorisoonega. Jaana tegeleb meelelahutuse ja turismiga ja meelelahutusturismiga. Ta viib läbi Viljandi tuure ning erinevaid meelelahutuslikke üritusi. Jaana julgutab oma loo kaudu teisi härjal sarvist haarama ja tegutsema hakkama, sest kaotada pole midagi, aga võita nii mõndagi! Põnevat kuulamist!

Jaana tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

www.jaanahinno.ee
https://www.facebook.com/jaanahinno.ee

Jaana viimase aja lemmikraamatuteks on:

1) Maxwell Maltz "Mõtlemine muudab elu. Uus psühhoküberneetika" - neile kes on jännis natuke piiratud mõtetega ja ei oska elus edasi minna.
2) Enn Kasak "Paradoksid. Must auk mõtlemises" - neile, kes on veendunud, et teavad kuidas elu käib. Loe ja lase lihtsalt vabaks.
3) Alan Alexander Milne "Karupoeg Puhh" - neile, kes tunnevad, et elu on liiga tõsine.

Episood jõudis avalikkuse ette: 03.11.2022

#6 - Kaire Viil

Kaire Viil on meeletult palju ennast koolitanud ja arendanud, et jõuda sinnani, kus ta praegu on. Ta on pikaaegse kogemusega coach ja enesejuhtimise koolitaja, samuti pakub Kaire mentorluse teenust. Ta teeb koostööd paljude ettevõtetega ja ta on oma töös väga hinnatud. Tänu tema pikaaegsele pühendumisele on tal tekkinud suur teadmiste ja kogemuste pagas, mis aitab tal oma tööd veelgi paremini teha. Põnevat kuulamist!

Kaire tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

https://selgedsihid.ee
https://www.linkedin.com/in/kaire-viil-583b2568/
https://www.facebook.com/kaire.viil

Minu ettevõtjaks olemise maailmapilti julgustas ja avardasid alguses kindlasti need raamatud:
1) Jaak Roosaare "Rikkaks saamise õpik";
2) Kristi Saare "Kuidas alustada investeerimisega";
3) Ekke Lainsalu "Palgatööga rikkaks";
4) Sirle Truuts "Ettevõtjaks palgatöö kõrvalt";
5) DeMarco "Miljonäri kiirtee";
6) Maire Forsel "Unistajast ettevõtjaks".
Kõikides neis kinnitatakse, et jõukaks saamiseks on tarvis sissetulekuid suurendada. See annab enesekindluse, rahalise vabaduse ja siis on, mida investeerida.

Episood jõudis avalikkuse ette: 07.11.2022

#7 - Tatjana Ots

Tatjana Ots kirjeldab end kui lisatööfänni, kes võtab võimalusel vastu kõik põnevad pakkumised, sest kunagi ei tea, mida head võivad need endaga kaasa tuua. Kuigi erialalt on ta õde ja armastab ekstreemseid tööalaseid väljakutseid, siis lisaks osutab ta manuaalteraapia teenust, tegeleb käsitöö toodete valmistamise ja müügiga ja palju muud. Praegu töötab ta Kristi Saare assistendina. Tema sõnul on kõik võimalik, tuleb lihtsalt piisavalt tahta ja kohe tegutsema hakata. Põnevat kuulamist!

Tatjana tegemistel saad silma peal hoida aadressil:

https://www.instagram.com/ttatjanaots/

Minu viimase aja lemmikraamatuteks on:

1) Chris Hadfield "Astronaudi soovitused eluks Maal" - väga põnev on rohkem teada saada astronautide töö ja elu köögipoolest, samuti on raamatus väga palju väärt mõtteid ja tähelepanekuid, mis toimivad nii Maal kui ka kosmoses.

2) Mary Roach "Kahuriliha: kummaline teadus sõdivatest inimestest" - väga huvitav populaarteaduslik raamat inimkeha vastupidavusest ja võimetest sõjalisest vaatevinklist vaadatuna - veidralt äge raamat!

3) Charles Duhigg "Harjumuse jõud" - nii head näited inimpsühholoogia toimimisest ja harjumuste kujunemisest, samuti suuremate edukate ettevõtete praktikatest.

Episood jõudis avalikkuse ette: 11.11.2022

#8 - Katriin Männa

Katriin Männa on naine, kellest õhkub ettevõtlikkust. Ta on loonud koos Pauliine Nettaniga Rahabutiigi, e-poe, mis tegeleb peamiselt raha- ja investeerimisteemaliste kaupade müügiga. Nende tooted on loodud kasutajaid motiveerima rahaasjade kontrolli alla saamisel ja investeerimisteekonna alustamisel. Kuna tooted on humoorikate kiiksudega, siis inspireerib Rahabutiik ka neid, kellele esmapilgul tundub finantsmaailm kuiv ja keeruline numbrite virvarr. Katriin jagab oma kogemusi ettevõtlusega alustamisel ning ka õppetunde, mis saatsid teda sellel teekonnal. Põnevat kuulamist!

Rahabutiigi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

rahabutiik.ee
https://www.instagram.com/rahabutiik/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100083221274156

Rahabutiigi raamatusoovitus:

Kuna teeme tooteid raha- ja investeerimise teemal, siis sellega seonduvalt soovitaksime lugeda autorite Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepp, Tarvo Vaarmets raamatut "Rahaedu põhimõtted".

Episood jõudis avalikkuse ette: 15.11.2022

#9 - Liisa Rumberg

Foto: Jake Farra

Liisa Rumberg on user researcher ehk kasutajauuringute konsultant. Kasutajauuringud aitavad ettevõtetel mõista, mida nende toote kasutajad päriselt vajavad ja ootavad, saavutada digikanalites parem kasutajakogemus ja saada seeläbi rohkem õnnelikke kliente. Samuti viib Liisa läbi kasutajauuringute alaseid praktilisi töötube ning kirjutab artikleid silmapaistvast kasutajakogemusest, UX valdkonna üritustest ja raamatutest. Liisa on väga kirglik enesearendaja, ta armastab kuulata teisi inimesi ning õppida nende kogemusest. Nüüd jagab ta kuulajatele ka enda kogemust. Põnevat kuulamist!

Liisa tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.liisarumberg.com
https://www.linkedin.com/in/liisa-rumberg/

Liisa raamatusoovitusteks on:

1) Hans Rosling "Factfulness" - Praegusesse aega ehk eriti hästi sobiv lugemine, mis avab erinevaid mõtlemisvigu ja näitab faktidele tuginedes, et suures pildis liigub elu siiski paremuse poole.
2) Chris Voss "Never Split the Difference" - Endine FBI läbirääkija jagab oma kogemuste kaudu näpunäiteid, kuidas jõuda läbirääkimistel soovitud tulemusteni.
3) Steve Krug "Don't Make Me Think" - Väga lihtsalt loetav ja humoorikalt kirjutatud teos, mis tutvustab kasutajakogemuse disaini ja kasutaja-uuringute põhitõdesid. Väga hea alguspunkt, kui tunned, et tahad rohkem aru saada, mis asi see UX (user experience) on.

Episood jõudis avalikkuse ette: 19.11.2022

#10 - Kersti Hoolma

Foto: Jake Farra

Kersti Hoolma on graafiline disainer ehk visuaalse identiteedi looja. Ta on teinud paljude ettevõtetega koostööd ning loonud kauneid visuaale, mis on ettevõtete turunduses võtmeteguriks. Kersti töötab valguskiirusel ja tema käe all valmiv kunst on tema visiitkaardiks isegi siis, kui ta antud ettevõttega muudmoodi seotud ei ole. Samuti on Kersti Külmavarese brändi looja ning ta on kujundanud ka mitu tõlkeraamatut. Kersti jagab oma ettevõtluskogemust, räägib sellest, kuidas ta selleni jõudis ning mis on need õppetunnid, mida endaga kaasa võtta. Põnevat kuulamist!

Kersti tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

Dribble (logode portfoolio): https://dribbble.com/kerstihoolma
Digitaalne visiitkaart: dreative.ee
E-pood: https://kulmavares.ee
https://www.facebook.com/kerstihoolma/
Külmavarese Instagram: https://www.instagram.com/kulmavares_official/
Külmavarese Facebook: https://www.facebook.com/Kulmavares.ee

Kersti raamatusoovitusteks on:

1) Echard Tolle "Uus Maailm. Elusihi mõistmine." - See raamat on mind inspireerinud just mõttemaailma seisukohalt. Ta näitab meile, milliseid lihtsaid, elujaatavaid samme võime õnne leidmiseks teha.
2) Oscar Wilde "Dorian Gray portree" - See raamat on juba keskkoolist mul meeles, kui huvitav juturaamat, millesse on peidetud väga sügavad vestlused erinevate tegelaskujude vahel.
3) Antoine De Saint-Exupery "Väike prints" - Geniaalselt kirjutatud raamat. Olen seda raamatut lugenud mitu korda erinevas vanuses ja alati saanud sellest uutmoodi aru. Soovitaksi seda lugeda näiteks kord dekaadis, et mõttestada raamatud vastavalt oma ealisele küpsusele.

Episood jõudis avalikkuse ette: 23.11.2022

#11 - Eneken Lumiste

Eneken Lumiste on naine, kes on leidnud probleemi ja asunud seda lahendama. Ta tahtis investeerida üksikaktsiatesse, kuid ei soovinud andmeanalüüsile ülemäära aega panustada. Ta on loonud Supervalemi, et aidata investoritel leida Balti börsilt madala riskiga ja kõrge tootlusega aktsiaid. Ettevõtete andmeanalüüs on aja- ja töömahukas – Supervalem teeb suurema osa sellest investori eest ära. Supervalem kasutab andmeanalüüsiks magic formulat ning katab kogu Balti börsi põhi- ja lisanimekirja (välja arvatud finantsettevõtted). Eneken jagab oma kogemust ning näpunäiteid, mis teda ettevõtlusega alustamisel edasi aitasid. Põnevat kuulamist!

Enekeni töö viljadega saad tutvuda aadressil:

www.supervalem.ee

Enekeni raamatusoovitused:

1) Therese Huston "Kuidas naised otsustavad" (lemmik aastate tagant);
2) William Green "Rikkam, targem, õnnelikum" (sellekevadine ahhaa);
3) Andrues Vana "LUGU RAHAST" (viimati loetu (ja mõneti teistmoodi)).

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.11.2022

#12 - Laura Vilbaste

Laura Vilbaste on oma põhitöö kõrvalt lemmikloomahoidja - ta hoolitseb loomade eest nende enda kodus, hoiab neid vajadusel enda juures või käib koertega jalutamas. Ta on paindlik ja kohaneb looma ja pere vajaduste järgi - olgu klientideks kassid, koerad, närilised või erihoolt vajavad loomad. Laura hoiab lemmikloomi nii lühi- kui ka pikaajaliselt ning lisaks vahendab ja laenutab lemmikloomatooteid. Laura on väga rõõmsameelne ja avatud suhtleja, mida tajuvad ka loomad - nad võtavad ta kohe omaks ja pere saab kindlustunde, et nende lemmik on hästi hoitud ja kindlates kätes. Laura jagab oma kogemust ning innustab ka teisi oma kutsumusi ellu viima. Põnevat kuulamist!

Laura tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

www.lemmikuhoidja.ee
https://www.instagram.com/lemmikuhoidja/
https://www.facebook.com/lemmikuhoidjalaura

Laura raamatusoovitused:

1) Viimane põnev raamat, mida lugesin oli James Clear'i "Aatomharjumused", mis räägib sellest, kuidas me keskendume liiga palju lõppeesmärgile, mitte protsessile endale. Selleks, et mingeid harjumusi enda omaks võtta, peavad need saama meie elu osaks, mitte vaid üheks etapiks elus. Raamatu plussina tooks välja veel selle, et iga peatüki lõpus on veel omakorda kokkuvõte, mis kinnistab loetut veelkord.
2) Lisaks leian, et ka suhted on väga olulised meie igapäeva elus, tegemistes, töös jne. Seetõttu tooks välja ka raamatu Gary D. Chapman'i "Armastuse 5 keelt". Mu arvates aitab see raamat mõista väga palju just erinevaid suhteid. Raamat on küll üles ehitatud paarisuhtele, kuid ise näen, et seda saab kasutada nii perekonnaga, töökaaslastega, klientidega suhtlemisel jne. Võib-olla selline natuke teistmoodi lugemine investeerimisele vahelduseks, kuid kindlasti leiab igaüks sealt endale midagi kõrvataha panna.
3) Kolmandaks võiks välja tuua raamatu, mis palju mu mõttemaailma muutunud on- Liisi Kirch'i "Minimalism". Ma poleks ise vist kunagi jõudnud arusaamale, et vähem asju=rohkem aega, rohkem positiivset energiat, vabanemise tunnet jne. See oli hea tõuge enda elu korrastamiseks.

Episood jõudis avalikkuse ette: 01.12.2022

#13 - Kristina Birk-Vellemaa

Kristina Birk-Vellemaa on seksuoloog, seksuaalhariduse ekspert, seksuaalkoolitaja, sertifitseeritud sekscoach ja sekspositiivsuse entusiast. Kristina lähtub seksuaalhariduse tõenduspõhisusest ja ea- ning arengukohasusest. Ta viib läbi koolitusi, seminare, töötube ja vestlusringe noortele ja täiskasvanutele. Ta on läbinud ka kogemusnõustaja väljaõppe ja erinevaid toetavaid täiendkoolitusi selleks, et olla enda taastumislooga toeks suhtekriisi, lahkumineku ja reetmisega silmitsi seismisel. Kristina on sekscoachina kliendile kuulajaks, teekaaslaseks, seksuaalkoolitajaks, inspireerijaks ja innustajaks. Tema pikk kogemus ja huvitav valdkond on inspiratsiooniks paljudele. Põnevat kuulamist!

Kristina tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://sekspositiiv.ee
https://www.sekspositiiv.ee/veebikursused
https://www.facebook.com/Sekspositiiv
https://www.instagram.com/s3kspositiiv/

Kristina raamatusoovitused:

1) Raju, raputav, mõtlemakutsuv ja samas lõbus: Ruby Rare „Seksiõpe: Täisealise teejuht“;
2) Kuidas mõista mitteneurotüüpilise inimese maailma: Camilla Pang PhD "An Outsider's Guide to Humans";
3) Tungivalt soovituslik teos seksi ja iha teemadel. Seksuoloogidele tuttavad uuringud, materjalid ja harjutused ühes raamatus koos. Mõnusalt loetavas ja toetavas stiilis ning jõustavate sõnumitega, mis aitavad seda teadmist viia valdkonnast väljapoole. Lisaks paberraamatule soovitaksin ka audioraamatut, mille on Karen Gurney ise sisse lugenud: "Mind The Gap: The truth about desire and how to futureproof your sex life";
4) Paralleelselt eelmise soovitusega võiks tutvuda ka sellega: Lori A. Brotto, Phd."Better Sex through Mindfulness";
5) Naiste seksuaalsust, naudinguid ja orgasme jõustav Emily Nagoski „Come as you are“ (eesti keeles "Leia oma kirg"). Meestele suisa kohustuslik lugemine.

Episood jõudis avalikkuse ette: 05.12.2022

#14 - Marin Vallikivi

Marin Vallikivi, kes on tuntud ka kui Mikroinvestor, on loonud Reisivõluri reisipäeviku ja Minu Rada täidetavad Eesti-, Saare- ja Hiiumaa kaardid. Marin aitab oma toodetega reisimist veel enam nautida ja oma seiklused ning muljed mälestustena jäädvustada. Tooted tekkisid puhtalt Marini enda vajadusest, kuna ta naudib reisimist väga ning on ka ise varasemalt mitmeid reisipäevikuid pidanud. Marinil on ka blogi, mille abil jagab ta kasulikku reisiinfot ja -kogemusi. Marin on oma töökuse ja ettevõtlikkusega eeskujuks paljudele ning tema lugu on väga inspireeriv! Põnevat kuulamist!

Marini tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

www.reisivolur.ee
https://www.instagram.com/reisivolur/
https://www.facebook.com/reisivolur/

Marini raamatusoovitused:

Soovitan kahte raamatut. Mõlemad veits liiga Ameerikalikud osaliselt, aga nagu ikka tasub endale sobiv välja noppida.

Mind on inspireerinud:
1) Carrie Green “She Means Business”;
2) Jen Sincero “You Are a Badass”.

Episood jõudis avalikkuse ette: 09.12.2022

#15 - Susanna Aleksandra Veldi

Autor Rene Jakobson

Susanna Aleksandra Veldi on tõeline rööprähkleja ja ta on selles kõiges suurepärane! Ta on lauljatar, laulukirjutaja - tema südame on võitnud jazzmuusika. Ta on ka Fairmus Technologies (fair trade/ausa kaubanduse voogedastusplatvorm) COO, annab tunde voice coachina ja teeb tõlketööd. Susanna Aleksandra kalender on täis esinemisi üle maailma, kuid ometi on ta leidnud aega kõikide enda jaoks põnevamate projektide elluviimiseks. Ta on tõeliseks inspiratsiooniks inimestele, kes tahavad omal alal tipptegijaks saada! Põnevat kuulamist!

Susanna Aleksandra tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.susannaaleksandra.com
https://www.facebook.com/susanna.aleksandra.singer
https://www.instagram.com/aleksandra.susanna/

Susanna Aleksandra raamatusoovitusteks on:

Viimasel ajal olen huvitunud raamatutest, mis selgitavad, kuidas meie aju töötab. Näiteks 1) kodumaine Jaan Aru "Logelemisest ja loovusest" ja 2) Norman Doidge "The Brain That Changes Itself".

Episood jõudis avalikkuse ette: 16.12.2022

#16 - Pille Metsam

Pille Metsam pakub oma ettevõtte Kraft Koristus alt puhastusteenindust nii era- kui ka äriklientidele. Pille tuli palgatöölt ära ja on täielikult ettevõtluslainel, samuti on tal juba oma töötajad värvatud. Pille ettevõte pakub hoolduskoristust äripindadele, kolimiseelset või -järgset koristust, kodukoristust, suurpuhastust ning ürituste eelset ja järgset koristust. Koristuseni jõudis ta täitsa juhuslikult ning tänu oma töökusele on ta sellest teinud nüüdseks oma põhilise sissetulekuallika. Tema lugu innustab kõiki pihta hakkama - kaotada pole midagi, võita aga nii mõndagi! Põnevat kuulamist!

Pille tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

http://www.kraftkoristus.ee/
https://m.facebook.com/kraftkoristus/
https://www.instagram.com/kraftkoristused/

Pille raamatusoovitusteks on:

1) Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepp, Tarvo Vaarmets "Investeerimisedu põhimõtted". See on väga lihtsalt kirjutatud. Kõik terminid lahti seletatud. Alustatakse investeerimise abc-st ja edasi step by step läheb asi sügavamaks. Mis eriti meeldis, et iga peatüki lõpus on ülesanded, kus saad oma teadmisi testida.
2) Susan Weinschenk "Kuidas panna inimesi tegutsema?" Ma olen töötanud klienditeenindajana kaupluses, kus müüdi discoriideid. Kaubanduskeskuse klientuur aga sel hetkel olid enamasti pensionärid. Meie palk olenes suuresti läbimüügist ning siis tuli leida lahendusi kuidas need discoriided ikkagi maha müüa. Lugesin sel ajal palju psühholoogiast ja sellest, kuidas lugeda välja inimese kehakeelest milline ta on. Kahjuks siis seda toredat raamatut veel ei olnud. Kui sain aastad hiljem juhiks, siis sain sellest raamatust mitmeid ideid, kuidas panna asjad liikuma.

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.12.2022

#17 - Igor Burdin

Igor Burdin on tervisetreener, kes on loonud omanäolised treeningkursused, mis spetsialiseeruvad konkreetsetele kehaosadele. Tema abiga saab iga soovija endale super selja, parimad puusad ja õnnelikud õlad. Igor peab tulemuste saavutamisel tähtsaks regulaarsust, vaimset häälestust, mitmekülgset liikumist ja tervislikku toitumist. Igori lähenemine on väga süsteemne ja inimesekeskne - ta aitab püstitada eesmärke, et ta kliendid saaksid rohkem energiat, näeksid enda silmis paremad välja ning liiguksid veelgi osavamalt. Igori ettevõtlikkus on väga silmapaistev ning ta lugu on inspiratsiooniks paljudele! Põnevat kuulamist!

Igori tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://tervisetreener.ee
https://tervisetreener.thinkific.com (kursused)
https://www.facebook.com/PersonaaltreenerIgorBurdin https://www.instagram.com/igor.moves/

Igori raamatusoovitusteks on:
1) Marcus Aurelius “Meditations";
2) Dale Carnegie "Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi”.

Episood jõudis avalikkuse ette: 06.01.2023

#18 - Laura Toomast

Laura Toomast on väga põnev ja inspireeriv naine! Ta on õpetaja, rahatarkuse jagaja, rulluisutaja, ema. Paljud tunnevad Laurat ka DJ Tuff Lady'na. Laura on diskorina tegutsenud juba viis aastat ja selle aja sees mänginud väga erinevaid muusikastiile - alates funkyst lõpetades industrialiga. Ta on muutnud muusikaarmastuse oma lisatuluallikaks ning koos oma sõbrannast DJ-ga korraldab ta Pussy Poweri peoseeriat, kus on DJ puldis ainult naised. Laura tõestab, et oma hobi on võimalik lisasissetulekuallikaks muuta, tehes seda, mida armastad, siis, kui ise tahad ja teenides seejuures raha. Põnevat kuulamist!

Laura tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/djtufflady/
https://www.facebook.com/tufflady

Episood jõudis avalikkuse ette: 13.01.2023

#19 - Mihhail Rihter

Mihhail Rihter on muusik, produtsent, helirežissöör ning omab oma helistuudiot, kus käib päevast päeva tihe töö. Mihhailil on ka väga põnev lisatuluallikas - nimelt on ta häälenäitleja. On väga tõenäoline, et nii mõnigi podcasti kuulaja on Mihhaili häält mõnes raadio- või telereklaamis kuulnud. Mihhail räägibki oma podcasti episoodis sellest, kuidas on võimalik häälenäitlejaks üldse kandideerida, mis on selle töö juures oluline ning milliseid veidraid olukordi on tema töös juhtunud. Põnevat kuulamist!

Mihhaili tegevustel saad silma peal hoida tema Instagrami kaudu:

https://www.instagram.com/richter_studio/

Mihhaili raamatusoovituseks on:

Mark Manson "The Subtle Art of Not Giving a F*ck".

Episood jõudis avalikkuse ette: 20.01.2023

#20 - Ailen Põld

Ailen Põld on särav naine, kes lõi 1,5 aastat tagasi lisatulu ja eneseteostuse eesmärgil oma spordi- ja vabaajarõivaste brändi - Ailen on Fibami OÜ asutaja ja tegevjuht. Tänaseks on sellest väikesest ettevõttest saanud Aileni täiskohaga põhitöö. Fibami eestimaised spordi-ja vabaajarõivad on naiselikud, ajatud ning jätkusuutlikult valmistatud, andes tootele pika kasutusaja. Bränd sai alguse missioonist luua kvaliteetsed, hästiistuvad ja funktsionaalsed tooted, mõeldes just Eesti naiste soovide ja vajaduste peale. Ailen jagab oma ettevõtluskogemust ning inspireerib kuulajaid väljakutseid vastu võtma. Põnevat kuulamist!

Aileni tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.fibami.com
https://www.instagram.com/fibami_activewear/
https://www.facebook.com/fibami

Aileni raamatusoovituseks on:

Paul Jarvis "Company of One".

Raamat seab kahtluse alla, kas on üldse vaja kasvada kiiresti ja hästi suureks ja keskendub ühe inimese ettevõtluse plussidele - selle kasumlikkusele, paindlikkusele ning kiirele reageerimisele turu muutuste osas.
Täitsa värskendav vaatenurk ja paneb ennastki mõtlema, et kui suureks siis võiks kasvada oma ettevõtlusega.

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.01.2023

#21 - Sander Kiviloo

Sander Kiviloo on läbi elu mitmeid ameteid pidanud, kuid enamjaolt on need olnud seotud tema kutsumusega - täiskasvanuõppega. Olgugi, et andragoogika on niigi väljakutseid täis valdkond, tundis ta, et vajab oma ellu midagi veel särtsakamat. Nii sai Sandrist ettevõtja ning ta keskendus vürtsikatele maitseelamustele. Sander on sukeldunud tšillide maailma - ta kasvatab neid ja valmistab neist põnevaid tooteid. Sander räägib Lisatulu podcastis sellest, kuidas temal selline idee üldse tekkis, mis eristab tema brändi Lohe Kindralit teistest tšillikasvatajatest ning millised on tema tulevikuplaanid ja ambitsioonid. Samuti jagab ta oma senist ettevõtluskogemust. Põnevat kuulamist!

Sandri tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

lohekindral.ee
https://www.facebook.com/LoheKindral
https://www.instagram.com/lohe_kindral/
https://www.youtube.com/channel/UCP2hRRvRAdkYICcv0o_KYVQ

Sandri raamatusoovitusteks on:

Kuna mulle meeldivad seiklusjutud siis üks mu lemmikutest on Robert Louis Stevenson "Aarete saar".

Episood jõudis avalikkuse ette: 03.02.2023

#22 - Erika Sõstra

Erika Sõstra on enda jaoks avastanud väga põneva lisatulu valdkonna - ta on loonud brändi enda ümber ning ta osutab personaalassistendi teenuseid. Personaalassistendi teenuseid kasutavad inimesed, kelle kõige väärtuslikumaks ressursiks on aeg ning kelle elustiil on kiire, mistõttu napib ööpäevas tunde kõikide soovitud tegevuste täitmiseks. Erika tööülesanneteks on näiteks kodu hoidmine, lapsehoidja leidmine, reiside planeerimine, äriasjade haldus ja muud ülesanded, mis vajavad konfidentsiaalsust ja väga personaalset lähenemist. Erika on alati valmis kiiresti reageerima, et oma kliente ootamatuste või kiireloomuliste asjade ajamisel operatiivselt abistada. Erika jagab oma põnevat personaalassistendi teekonda Lisatulu podcastis ning inspireerib seeläbi paljusid astuma esimest sammu ettevõtlusmaailmas. Põnevat kuulamist!

Erika tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://erikasostra.com/et/
https://www.instagram.com/personal.assistant.erika/
https://www.facebook.com/paerikasostra
https://www.linkedin.com/in/erikasõstra/

Erika raamatusoovituseks on:

Olivier Bourdeaut "Oodates Bojangles’it” - see on raamat sügavast armastusest ja selle tahkudest.

Episood jõudis avalikkuse ette: 10.02.2023

#23 - Laura Peets

Laura Peets on ennast ümbritsenud imeilusate ja unikaalse välimusega kodusisustuselementidega - ta veab koos Alexandra Artmaga Decorami e-poodi ning nad korraldavad ka dekoratiivesemete töötube. Töötoad on väga sobilikud ürituste pidamiseks - beebipeod, sünnipäevad, tüdrukuteõhtud ja tiimiüritused. E-poes on müügil jesmoniidist käsitööna valminud tooted - väikesed ja suured dekoratiivkandikud, pintslite/pliiatsite topsikud, erinevaid tassi- ja küünlaalused. Iga toode on unikaalne ning mitte kellelgi ei ole teist samasugust - jesmoniit annab lõputuid võimalusi endale sobiva eseme disainimiseks. Laura jagab oma podcasti episoodis, kuidas ta jõudis Decoramini, mida ettevõtlus tema jaoks tähendab ja mida on ta sellest kogemusest õppinud. Põnevat kuulamist!

Laura tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.decorami.ee
https://www.instagram.com/decorami.ee/
https://www.facebook.com/decoramiEE

Episood jõudis avalikkuse ette: 17.02.2023

#24 - Piret Potisepp

Autor Maria Tyutina

Piret Potisepp on väga edukas ja vägev naine, kes jääb kohe silma oma elujaatava suhtumise, suurepärase stiilitunnetuse ning särava olekuga. Piretil on alati käsil palju põnevaid tegevusi, koolitusi, üritusi ja kohtumisi ning ta on kujundanud oma elu täpselt selliseks, nagu ta seda soovinud on. Piret on ühendanud oma kire disaini ja suhtlemise vastu ning loonud rätseplahendustel disainituurid Tallinn Design Tours, mis aitavad kokku viia disainhuvilise kliendi Eesti disaineritega. Iga Pireti korraldatud disainituur lähtub konkreetsest kliendist ja tema vajadustest - see on eriline ja kordumatu kohtumine Eesti disainiga. Piret tutvustab Lisatulu podcastis oma teekonda niivõrd kaunis ja inspireerivas maailmas ning julgustab kuulajaid vastu võtma vahvaid väljakutseid. Põnevat kuulamist!

Pireti tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://designtours.ee
https://www.facebook.com/designtours.ee
https://www.instagram.com/designtours.ee/
https://www.youtube.com/channel/UC_oldMcJkgE9WIeADn4zHxA

Pireti raamatusoovitusteks on:

Praegusel hallil ajal on kõnetanud Matt Haigi raamatud: ‘’Reasons to stay alive’’, ‘’Notes on a nervous planet’’. Kõige rohkem on mind aga äri arendades aidanud Keith J. Cunninghami raamat ‘’Road to less stupid’’.

Episood jõudis avalikkuse ette: 23.02.2023

#25 - Jüri Käosaar

Jüri Käosaar on tõeline multitasker - selle sõna parimas tähenduses. Ta on läbi aegade viinud õpetajatöö kõrvalt läbi koolitusi ja konsultatsioone, korraldanud Eesti haridusturismi, aidanud erinevate festivalide korraldusega ning töötanud ka giidina. Seda kõike kategoriseerib Jüri haridus- ja tugiteenusteks. Jüri on väga laia silmaringiga ajaloohuviline aktiivne tegutseja - tema juba käed rüpes ei istu. Podcastis tutvustab Jüri haridusturismi mõistet ja selgitab, kuidas ta selleni jõudis ning räägib ka giidinduse sisenemisbarjäärist ja eeldustest, mis aitasid teda selles valdkonnas kõvasti edasi. Jüri jagab oma õppetunde, mida ta on erinevate projektide abil omandanud ning julgustab kõiki tegutsema asuma. Põnevat kuulamist!

Jüriga saad ühendust võtta e-maili teel: jyri.kaosaar@tbg.edu.ee.

Jüri raamatusoovituseks on:

Viimasel ajal enim mõtlema pannud raamat: Bill Perkins "Die with Zero: Getting All You Can from Your Money and Your Life".

Episood jõudis avalikkuse ette: 03.03.2023

#26 - Liisa Makki

Liisa Makki on oma põhitöö (coachiv personalijuhtimine) kõrvalt leidnud väga südamelähedase ja armsa lisatöö, ta on imetamisnõustaja ja doula ehk pere- ja sünnitoetaja. Liisa pakub peredele võimalust läbi teaduspõhise rasedusaegse toetuse valmistuda parimal võimalikul viisil sünniks ja kõigeks, mis sellele järgneb. Ta toetab peresid raseduse ajal, sünnituse eelselt ja mõne kuu jooksul ka pärast sündi. Liisa aitab peredel ette valmistuda ka sünnijärgseteks ootamatusteks ja võimalikeks raskusteks, et need kulgeks kergemalt ja pere tuleks hästi toime - ta ei ütle peredele ette, mida nad tegema peavad, vaid otsib nendega koos just neile sobiva lahenduse. Liisa jagab Lisatulu podcastis oma lugu ja eeldusi doulaks kujunemisel, samuti oma õppetunde ettevõtluses. Põnevat kuulamist!

Liisa tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://www.instagram.com/doulaliisa/

Episood jõudis avalikkuse ette: 10.03.2023

#27 - Sarah Vahtra

Sarah Vahtra on särtsakas naine, kes leidis oma isikliku vajaduse tõttu täitmata turuniši ning lõi sellest omale lisatuluallika. Oma äripartneriga sukeldus ta täiskasvanute softshell kombekate disainimise ja tootmise maailma. Eriti vägevaks teeb selle fakti asjaolu, et ta on põhitöölt raamatupidaja ja ei oma erilisi käsitööoskusi. Sarah näitab, et tahtejõu ja sihipärase tegevusega on võimalik nullist alustada ükskõik, mis valdkonnas, sest lisaks valmistab ta müügiks ka puhta värvi ja maitsega popkorni. Podcastis jagab Sarah oma teekonda ideest teostuseni ning motiveerib teisigi pihta hakkama. Põnevat kuulamist!

Sarahi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://nuckofashion.ee/
https://www.facebook.com/nuckofashion
https://www.instagram.com/nuckofashion/

Sarahi raamatusoovitusteks on:

Investeerimisalaselt on läbi ja lõhki lemmik MJ DeMarco "Miljonäri kiirtee", see raamat pani mind mitmes kohas oma elus ja otsustes kahtlema ja pärast seda tegelikult sündis ka Nuckö Fashion.

"Kirjad Buenos Airesest" (Eia Uus) on hästi lihtne, sütitav ja suunab silmad taevasse.

Raamat, mida olen kordi ja kordi lugenud, on Erich Maria Remarque raamat "Arc de Triomphe" ja ei väsi selle sügavusest.

Episood jõudis avalikkuse ette: 17.03.2023

#28 - Priit Aavik

Priit Aavik on väga inspireeriv ettevõtja, ta on ühendanud oma hobi ning ettevõtluse, saades seeläbi lisatulu, panustades aega ja raha oma huvisse ning üllatuslikult toetades ka paarisuhet (kuula podcastist lähemalt). Nimelt tegeleb Priit lisaks igapäevasele IT valdkonnas töötamisele ka LEGO üksikosade (mitte komplektide) müügiga. LEGO ei ole ammu enam ainult laste mäng - täiskasvanud LEGO entusiastide kogukond kasvab maailmas iga aastaga aina suuremaks: ehitatakse LEGO linnasid, LEGO autosid, tehakse omaloomingut, mille suurustel ei ole piire ning selleks on vaja sageli üksikuid lisajuppe. Oma huvist tulenevalt suutis Priit orienteeruda LEGO maastikul ning avastas mitmeid puudujääke, mida oma ettevõtlusega nüüd parendab. Priit on kindlasti suureks eeskujuks kõigile neile, kes tahavad oma südameasja ettevõtluseks muuta. Põnevat kuulamist!

Priidu tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/techniclink/
https://www.facebook.com/priit.aavik.5/
https://store.bricklink.com/Priita&utm_content=globalnav#/terms

Priidu raamatusoovituseks on:

Mulle endale läks hinge Petra Bock'i raamat "Mindfuck", mis räägib ülemõtlemisest ning sellest, kuidas see peatada.

Episood jõudis avalikkuse ette: 24.03.2023

#29 - Rutt Kivitare

Rutt Kivitare on väga rõõmsameelne ja julge uute asjade katsetaja, keda paeluvad põnevad väljakutsed ning kes ei ütle raskustele "ei". Lisaks tavatööle toimetab ta pereettevõttega maal - nende lisatuluallikaks on puude tegu ja müük ning aiasaaduste kasvatamine ja müük. Lisatulu podcastis räägib Rutt hoopis sellest, kuidas temast sai Bolt tõukerataste kuller. Tema tööülesanneteks on katkiste ja/või tühja akuga tõukerataste korje Tartu linna pealt ning tervete ja laetud akudega tõukerataste asemele toomine. Rutt jagab, et kuigi ta käest käib vahetuse jooksul läbi ligi 1,5 tonni "rauda", siis on see töö siiski kõikidele jõukohane ja huvitav - saab põhjalikumalt tutvuda linnaga, samaaegselt trenni teha ning lisatulu teenida. Põnevat kuulamist!

Ruti tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/ruttkivitare/
https://www.facebook.com/rutt.kivitare

Ruti raamatusoovitusteks on:

Kristi Saare "Kuidas alustada investeerimisega", Jaak Roosaare "Rikkaks saamise õpik" ja Robert Kyosaki "Rikas isa, vaene isa" on mõttemaailma muutvad raamatud, kuid eriti tugeva mulje ja mida olen väga-väga paljudele tugevalt soovitanud, on Ekke Lainsalu raamat "Palgatööga rikkaks".

Episood jõudis avalikkuse ette: 31.03.2023

#30 - Krista Jõesaar

Krista Jõesaar on väga mitmekülgne naine ning ta lisatuliallikate nimekiri on päris pikk - ta tegeleb vabakutselise keeletoimetusega, osutab sisuloomise teenust ning veab pereettevõtet Nukukodu, kus valmivad käsitööna täispuidust nukumajad ja lastemööbel. Krista tunneb, et Nukukodu abil saab ta rõõmu pakkuda nii väikestele lastele, kui ka täiskasvanutele ja naudib ka ise protsessi täiel rinnal. Lisatulu podcastis räägibki Krista, kuidas ta nii erinevate lisatuluallikateni jõudis, mis eeldused on vajalikud erinevatel ametitel ning mis on tema ettevõtluse õppetunnid. Põnevat kuulamist!

Krista tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.nukukodu.ee
https://www.facebook.com/nukukodu
https://www.instagram.com/nukukodu/
https://www.facebook.com/sinukeeletoimetaja/

Krista raamatusoovitusteks on:

Maire Forsel "Unistajast ettevõtjaks";
Merit Raju "Sõltumatu naine";
D. Carnegie "Lõpeta muretsemine, hakka elama";
B. Burchard "Tipptegijate harjumused";
C. Dweck "Mõtteviis".

Episood jõudis avalikkuse ette: 07.04.2023

#31 - Tiina Kalda

Tiina Kalda on väga hea näide sellest, et ka oma eriala siseselt on võimalik leida lisatuluallikas - see võib sageli olla probleemiks näiteks akadeemilises valdkonnas töötavatel spetsialistidel. Tiina on oma erialalt kliiniline neuropsühholoog ning on leidnud endale lisatuluallika Ravimiuuringute raames läbi viidud kognitiivsete võimete hindamiste monitoorimise ja kontrollimise näol. Tiina ülesanneteks on uurida, kas kliinilistes ravimiuuringutes kogutud andmed on asjakohased ja kvaliteetsed, kas hindamised on läbi viidud nii, nagu ette on nähtud ning kas järeldused, mida uuringute põhjal tehakse, on usaldusväärsed. Oma keelteoskuse tõttu on Tiina tegelenud nii eesti-, inglise- kui ka saksakeelsete uuringutega. Tiina tutvustab kvalifitseerumise tingimusi ning jagab oma kogemust erialase lisatöö tegemise osas. Põnevat kuulamist!

Tiina tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://www.linkedin.com/in/tiina-kalda-4a43611a

Episood jõudis avalikkuse ette: 14.04.2023

#32 - Sigrid Ojavee

Sigrid Ojavee on vägev naine, kes tõestab ära, et oluline on networking ja head suhtlemisoskused. Igapäevaselt töötab ta IT valdkonnas, kuid lisatööna konsulteerib ta ettevõtteid tootearenduse, laienemise, rahastuse ja ärimudelite osas. Sigrid kannab mitut mütsi - teda võib nimetada meedia halliks kardinaliks, kuna ta teeb mainekujundust mõjukatele inimestele, samuti kutsutakse teda ka rikaste ukseavajaks, kuna ta abistab startupe raha kaasamisel, ning lisaks annab ta ka tootearenduse ja turunduse konsultatsioone. Ta ütleb investoritele otse välja, kui ta vajab nende aega, nõu ja/või raha. Sigridil on korralikud müügi- ja veenmisoskused ning ta ei karda neid kasutada. Lisatulu podcastis jagab Sigrid oma kogemust antud valdkondades ning tutvustab eeldusi ja omadusi, mis seda tööd tehes olemas olema peaksid. Põnevat kuulamist!

Sigridi tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://www.linkedin.com/in/sigrid-o-a4b774150/

Sigridi raamatusoovituseks on:

R. Cialdini "Mõjustamise psühholoogia" - õpetab kuidas inimesi (sh enda käitumist) mõista.

Episood jõudis avalikkuse ette: 21.04.2023

#33 - Nele Sooväli

Autor: Krõõt Tarkmeel

Nele Sooväli on väga mitmekülgne ettevõtja - tema lisasissetulekallikaks on Nele enda loodud kunstistuudio Pollock Stuudio. See on koht, kus ta viib läbi lõõgastavaid kunstitunde ja -üritusi nii täiskasvanutele kui noortele. Nele viib läbi ka veebitunde. Samuti saad Nele oma üritusele kutsuda, kui soovid oma pere või sõpruskonnaga joonistada, maalida või meisterdada. Nele tõestab, et distsiplineeritud sihipärase tegevusega on võimalik lisatulu teenida ka loomingulistel aladel. Nele on saanud oma alal väga edukaks ning jagab Lisatulu podcastis oma ettevõtluskogemusi ja õppekohti. Põnevat kuulamist!

Nele tegemistel saad silma peal hoida järgmistel aadressitel:

www.pollockstuudio.ee
https://www.facebook.com/pollockstuudio
https://www.instagram.com/pollockstuudio/

Nele raamatusoovituseks on:

Seoses minu kord kuus toimuva ART MANIFESTING töötoaga soovitan sellist kerget lugemist nagu: Roxie Nafousi "Manifest".

Episood jõudis avalikkuse ette: 28.04.2023

#34 - Maris Vilms

Maris Vilms on üks vähestest kaasaegse eriharidusega Eesti audioloogidest, kes on loonud omale lisatuluallika oma erialast lähtuvalt. Ta tegeleb korduvkasutatavate kuulmiskaitsevahendite ehk kõrvatroppide ja kõrvaklappide müügiga ning pakub ka audioloogilistel teemadel videoloenguid. Hetkel leidub ta veebilehel videoloenguid tinnitusest ehk kõrvavilest, varsti lisanduvad ka videoloengud laste kuulmishäiretest ning ka täiskasvanute kuulmise probleemidest. Maris on suurepärane näide sellest, kuidas saab kliinilisel erialal teha ka mittekliinilist tööd ning tulu teenida hoopis ettevõtluse kaudu. Põnevat kuulamist!

Marise tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.vaiksem.ee
https://www.facebook.com/vaiksem
https://www.instagram.com/vaiksem/

Marise raamatusoovituseks on:

Üks raamat, mis kohe meelde tuleb, on Paul Jarvis'e raamat "Company of one" (eesti keeles "Ühe inimese ettevõte"). Pealkiri on eksitav, kuna ei räägi ainult ühe inimese ettevõttest, vaid sellisest ettevõtlus-mindset'ist, mis minuga hästi resoneerub ja mida oma ettevõtlusteekonnal kindlasti soovin kanda.

Episood jõudis avalikkuse ette: 05.05.2023

#35 - Reelika Paart

Reelika Paart on tõeline tegutseja, ta võtab otsuse vastu ja teeb asjad lihtsalt ära. Olulise tõuke ettevõtlusega alustamiseks sai ta oma mastermind grupist ja edasi on kõik läinud väga loomulikku rada pidi. Reelika lisatuluallikaks on glitter tätoveeringute tegemine. Need on nahasõbralikud, kauapüsivad, kuid samas ajutised sädelevad kehakaunistused, mis muudavad iga peo meeldejäävamaks. Reelika jagab Lisatulu podcastis oma nippe, mis teda enim on ettevõtluse teekonnal aidanud ning motiveerib kõiki teisigi pihta hakkama - kõik on võimalik, tuleb ainult alustada. Põnevat kuulamist!

Reelika tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.viuart.ee
https://www.instagram.com/viuglitterart/
https://www.facebook.com/viuglitterart/

Episood jõudis avalikkuse ette: 12.05.2023

#36 - Carita Hommik

Carita Hommik on sära täis matemaatikaõpetaja, kelle lisasissetulekuallikaks on Exceli koolituste ja veebipõhiste Exceli kursuste läbiviimine. Ta on loonud Instagrami ja Facebooki kontod, kus jagab tasuta väikeseid Exceli ampse ning soovi ja huvi korral saab tema kodulehelt soetada ka tema Exceli baaskursust ja edasijõudnute kursust. Carita jagab oma kogemusi persoonibrändi loomisel täiskohaga töö ja pere kõrvalt ning julgustab ka kõiki teisi üks samm korraga oma unistusi täide viima. Põnevat kuulamist!

Carita tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/excel_caritaga/
www.excelcaritaga.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100086638832323

Episood jõudis avalikkuse ette: 19.05.2023

#37 - Kristen Loomägi

Kristen Loomägi on hakkaja ettevõtja, kes on koos Torm Loomägi ja Britt Loomägiga loonud perefirma Androgear OÜ. Nad disainivad sooneutraalseid boksereid ning nende jaoks on äärmiselt oluline kvaliteet ja lai suuruste valik - bokserid on saadaval kolmes eri pikkuses ja suuruses kuni 3XL, et kõik leiaksid endale sobiva. Bokserite materjal tuleb Euroopast ja need toodetakse Eestis. Kristen jagab oma kogemust pereettevõtte loomisest, koos tegutsemise positiivsetest külgedest ning sellest, kuidas on võimalik ilma eelneva valdkonna tundmiseta püsti panna toimiv ettevõte ning toota ja müüa reaalseid tooteid. Põnevat kuulamist!

Androgeari tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://androgear.ee/et
https://www.instagram.com/androgear.ee/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100089856242755
https://www.tiktok.com/@androgear.ee

Kristeni raamatusoovituseks on:

Elizabeth Gilbert "Big magic" - kerge lugemine, räägib inspiratsioonist, loomingulisusest, perfektsionismist lahti ütlemisest.
Lisaks raamatule mainiks ka meile olulise podcasti - Lilla agenda, mis räägib kväär ja trans elust Eestist ning varsti leiab sealt ka androgeari episoodi sellest, miks sooneutraalseid riideid üldse vaja on. Samuti on meie jaoks inspireerivaks sisuks Instagrami konto fashion revolution estonia, mis tutvustab rõivatööstuse eri külgi ja jätkusuutlikut moodi.

Episood jõudis avalikkuse ette: 26.05.2023

#38 - Kadri Penjam

Kadri Penjam on särtsakas naine, kelle stiil toetab harmooniliselt tema iseloomu ja paneb ta lausa särama. Nimelt on Kadri lisatuluallikaks värvianalüüsi teenuse pakkumine. Iga inimene, kes on kunagi mõelnud, miks üks värv sobib talle väga hästi ja teine mitte nii väga, on juba natuke värvianalüüsi põhimõttega kokku puutunud. Igal inimesel on oma naturaalsed värvid (juukse- ja silmavärv/muster, naha-alatoon), mis paigutavad meid konkreetsesse värvihooaega, millel on oma värvipalett. Neid värve kandes saab inimene rõhutada oma naturaalset ilu veelgi enam. Kadri jagabki podcastis oma lugu, kuidas ta kujundas endale sellise kauni lisatuluallika. Põnevat kuulamist!

Kadri tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.colouredconfidence.com
https://www.instagram.com/colouredconfidence/
https://www.facebook.com/colouredconfidence

Episood jõudis avalikkuse ette: 02.06.2023

#39 - Marja Vaba

Autor Mari Rostfeldt

Marja Vaba on väga põnev isiksus, kes on oma erialasest tööst suutnud luua lisatuluallika - ta tegeleb lokaliseerimisega, pakub kohaliku turu tuge ning keelealast nõustamist. Kuigi lokaliseerimine tundub olevat esmapilgul väga keeruline mõiste, siis tegelikult on see rahvusvahelistele ettevõtetele väga oluliseks õlekõrreks eri riikides kvaliteetse toote/teenuse pakkumiseks. Marja jagab oma mõtteid keelest kui tööriistast, samuti jagab oma kogemust hea tüdruku sündroomist ning ettevõtjale olulistest otsustuskohtadest, mis aitavad ettevõtlusega seotud probleeme lahendada juba enne nende tekkimist. Põnevat kuulamist!

Marja tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/konetoru/
https://konetoru.ee
https://www.facebook.com/profile.php?id=100090315120671

Marja raamatusoovituseks on:

Levitt ja Dubner "Freakonomics"

Episood jõudis avalikkuse ette: 09.06.2023

#40 - Liivi Jalasto

Liivi Jalasto on elukutseline ettevõtja, kes on lisatulu teenimiseks loonud pereettevõtte Kylavaha. Liivi valmistab käsitsi laias valikus mesilasvaha toidumähikuid. Toidumähik on puuvillasest kangast mesilasvahaga immutatud antibakteriaalne mähik, mis kaitseb toitu kuivamise ja hallituse eest ning võimaldab toidul säilida kauem. 1 toidumähik asendab 3 toidukilerulli. Liivi jagab oma ettevõtluskogemusi ning julgustab kõiki ettevõtlusega algust tegema - selleks, et pihta hakata, tuleb teha esimene samm. Põnevat kuulamist!

Liivi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.kylavaha.ee
https://www.facebook.com/kylavaha.ee

Liivi raamatusoovitusteks on:

Dr Tara Swart "Allikas. Avage oma meel, muutke oma elu" - raamat on mõeldud inspiratsiooniks ja uue suuna saamiseks elus,

Kristi Saare "Kuidas alustada investeerimisega"

Episood jõudis avalikkuse ette: 16.06.2023

#41 - Kadi Tammaru

Kadi Tammaru on omale lisatulu tekitanud paljudele üsna ootamatust kohast - nimelt on tema lisatuluallikaks poliitika - ta on Raasiku valla volikogu aseesimees ja komisjoni esimees. Juba lapsest peale on Kadis küpsenud soov midagi olulist ära teha ning tänu sellele lisatööle on tal võimalus panustada kodukandi arengusse. Kohaliku omavalitsuse rolliks ongi tagada kohalikele paremad tingimused ning mõnusam keskkond - seal on väga mitmeid olulisi otsustuskohti, mis räägitakse istungitel, poliitdebattidel ja komisjonides läbi. Kadi jagab oma kogemust sellest, kuidas leida südamelähedane lisatuluallikas ettevõtluse väliselt. Põnevat kuulamist!

Episood jõudis avalikkuse ette: 23.06.2023

#42 - Jaanika Jaanits

Jaanika Jaanits on mitmekülgne tegutseja - ta on varasemalt töötanud muuseumis, löönud kaasa mitmetes antropoloogia projektides ning sellest tulenevalt juhib hetkel Rakendusliku Antropoloogia Keskust, mis aitab ettevõtetel paremini mõista inimesi - olgu nendeks siis kliendid, koostööpartnerid või töötajad. Lisatulu teenib Jaanika aga võrkpalli kohtunik-sekretärina, kelle ülesandeks on tagada, et õiged inimesed oleksid mängul osalemas, märkida üles kõik toimuva (punktid, vahetused, vaheajad jne) ning vormistada mängu ametlik dokument ehk protokoll. Jaanika julgustab katsetama erinevaid töid, mis meeldivad, kunagi ei tea - mis põnevaid projekte või pakkumisi need kaasa võivad tuua. Põnevat kuulamist!

Jaanika tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.antropoloogia.ee
https://www.facebook.com/RakenduslikuAntropoloogiaKeskus
https://www.linkedin.com/company/rakenduslikuantropoloogiakeskus/

Jaanika raamatusoovitusteks on:

Simon Roberts „The Power of Not Thinking: How Our Bodies Learn and Why We Should Trust Them“
David Epstein „Range: Why Generalists Triumph in a Specialized World“
Jaan Aru „Loovusest ja logelemisest. Nutineedusest, mõttevälgatustest ja laste arengust“
Gillian Tett „Anthro-Vision: A New Way to See in Business and Life“

Episood jõudis avalikkuse ette: 30.06.2023

#43 - Margit Kõli

Margit Kõli on väga tegus ettevõtja, kes koostöös Triin Kübarsepaga on loonud eksootiliste toataimede poe Plantinum. Plantinumi missiooniks on kohalikele rohenäppudele koju kätte tuua põnevaid toataimi, mida niisama lihtsalt tavapoest ei leia ning mis vahel ainult kollektsionääride kätes liiguvad. Margit on ise varem arvanud, et tema on 100% palgatöö-inimene ning ettevõtlus ei ole temale - nüüdseks on ta juba mitu aastat ettevõtja olnud ja jagab oma kogemusi ka Lisatulu podcastis. Margit avab kuulajatele ukse põnevasse taimemaailma ning räägib oma õppetundidest ja sellest, miks on kasulik leida enda kõrvale asjalik ning usaldusväärne äripartner. Põnevat kuulamist!

Margiti tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.plantinum.ee
https://www.facebook.com/greenplantinum
https://www.instagram.com/greenplantinum/

Episood jõudis avalikkuse ette: 05.07.2023

#44 - Merly Teder

Merly Teder on mitmekülgne naine, kellel on sageli väga mitu erinevat projekti korraga käsil. Merly on alati otsinud vägevaid väljakutseid ja tahtnud midagi uut juurde õppida, ta on uudishimulik ning põnevil selle osas, mida maailmal on talle pakkuda. Nii jõudis Merly oma põhitöö kõrvalt ka Kristi Saare assistendiks - tema motiveeritus ja tahtejõud avasid talle ukse kohale, kuhu kandideeris üle 90 inimese. Ta on selle aastaga väga palju õppinud, saanud end tõestada ja tutvunud uute motiveerivate inimestega. Merly jagab Lisatulu podcastis oma assistendiks olemise teekonda ja inspireerivaid mõtteid, tänu millele on ta ise jõudnud sinna, kus ta parajasti on. Põnevat kuulamist!

Merly tegemistel saad silma peal hoida tema Instagramis:

https://www.instagram.com/merlyteder/

Merly raamatusoovitusteks on:

1. Reshma Saujani “Julge, mitte täiuslik”, on raamat, mida aeg-ajal sirvin ikka ja jälle uuesti üle kui vajan lisaks julgus. Selle lugemine õpetas mulle, kui kaugele meil on võimalik jõuda, lastes lahti oma hirmudes, mis hoiavad meid tagasi. Alati ei ole vaja teha asju ideaalselt, vaid lihtsalt teha esimene samm ja proovida.
2. Morgan Houseli “Raha psühholoogia” raamat on omamoodi juba klassikuks kujunenud. See annab ülevaate finantsotsustest ja sellest, kuidas õige otsuse tegemine aitab kõigil isiklike finantsidega toime tulla. Lihtsalt, kuid väga hästi kirjutatud raamat, mida peavad lugema kõik need inimesed, kes soovivad oma raha suhtes olla hoolsamavad.
3. Carol Dwecki “Mindset: The New Psychology of Success”. Autor seletab lahti, kuidas on võimalik elus kaugemale jõuda, omades toetavad mõtteviisi, mis aitab inimesel areneda ning olla avatud uutele väljakutsetele.
4. Tara Westoveri “Educated” on inspireeriv lugu ning kaasahaarav lugemine, mis räägib, kuidas isegi kõige ebatõenäolisemast olukorras on võimalik enda elu muuta tundmatuseni.

Episood jõudis avalikkuse ette: 12.07.2023

#45 - Triinu Simkin

Triinu Simkin on ettevõtlik naine, kes abistab oma vanaema Helgi Simkinit lisatulu teenimisel. Helgi on superosav Eesti rahvariide kirivööde kuduja - tema käte vahelt on ilmavalgust näinud sajad kirivööd, millest osad on rännanud ka teisele poole maakera (näiteks Austraaliasse ja Uus-Meremaale). Kuna Eestis on erinevaid kirivöö mustreid sadu, siis kõiki kindlasti Helgi kudunud ei ole, mis ei tähenda, et ta väljakutset vastu ei võtaks kui tellimus peaks tulema ja vöö tema kätele jõukohane on. Triinu aitab vanaema eelkõige sotsiaalmeedia ja turundusega ning kõik ülejäänu alates kliendisuhtlusest kuni paki saatmiseni jääb Helgi kanda. Helgi ja Triinu on väga tore näide põlvkondadeülesest edukast koostööst. Põnevat kuulamist!

Triinu ja vanaema Helgi tegemistel saad silma peal hoida:

Käsitöölaatadel, Vabaõhumuuseumis, Rakvere käsitöösalongis,

samuti Triinu Salalaegas Facebooki lehel:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063975733143
Kui nüüd tekkis isu ka omale mõni ilus ja hingega tehtud kirivöö soetada, siis kõige parem on vanaema Helgile otse helistada. Tema telefoni number on 5348 3103. Või võib ka Facebookis Triinule kirjutada https://www.facebook.com/triinu.simkin.9 ja ta edastab soovi vanaemale.

Triinu ja vanaema Helgi raamatusoovitusteks on:

Piia Rand “Eesti Kirivööd” – seda raamatut kiidab vanaema Helgi väga ning see on tal ka endal olemas;
Eevi Astel “Eesti vööd”.
Triinu soovitab lugeda Tina Corriveau Blackwell “Signposts: Heaven, Hell and Here” – ei ole küll ettevõtlusega seotud raamat, kuid mõtlema paneb küll, et mis siin elus tegelikult oluline on ja et miks kunagi ei tohi alla anda ja lootust kaotada. Kui on piisavalt tahtejõudu ja jonnakust, siis on kõik võimalik.
Raamat on saadaval inglise keeles.

Episood jõudis avalikkuse ette: 19.07.2023

#46 - Aire Aasoja

Aire Aasoja ja tema äripartner Änn Jõgi on kaks tegusat ema, kes on püsti pannud e-poe, kust saab lastele tellida maiustuste ja toidu isetegemise komplekte. Nad haldavadki ettevõtet kahekesi - teevad ise raamatupidamist, suhtlevad partneritega, turundavad oma ettevõtet, saadavad pakke, komplekteerivad tegevuskomplekte, valmistavad kummikommide pulbreid, sagavad kokku jahusegusid, pakendavad ja lahendavad jooksvaid ülesandeid. Nii lapsevanemad kui ka lapsed on eriti kiitnud kummikommide isetegemise komplekti, samuti on valikus pulgakommide, värvilise pasta, värviliste ükssarvikute ja dinosauruste küpsiste komplektid, jogurtijäätise komplektid ja šokolaadiplastiliini komplekt. Aire jagabki Lisatulu podcastis oma õppetunde ettevõtjana ning julgustab leidma omale äripartneri, kellega koos neid kogemusi saada. Põnevat kuulamist!

Aire tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://lastella.ee
https://www.facebook.com/lastellaee
https://www.instagram.com/lastella_ee/
https://www.youtube.com/@lastella1923

Aire raamatusoovitusteks on:

Paco Underhill "Miks me ostame. Ostuteadus" - Annab ülevaate, kuidas poodides asjad on paigutatud, et tõsta müüki. Paneb mõtlema toodete kujunduse ja asetuse peale. Peale lugemist on endal poes kergem läbi näha, kui sind ostma suunatakse.
Dale Carnegie "Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi" - Esmakordselt avaldati 1936. aastal ja siiani kõnetab inimesi. Universaalne vaatenurk inimestega suhtlemiseks.
Allan & Barbara Pease "The Answer" - Tugevalt mõjutanud raamat. Aitab mõista oma aju funktsioneerimist ja tänu sellele muuta oma hoiakuid. Kuidas seada eesmärke, et need oleks kättesaadavad ning näha raskustes hoopis võimalusi.

Episood jõudis avalikkuse ette: 26.07.2023

#47 - Karl-Peeter Kangur

Karl-Peeter Kangur on muhe ja silmapaistev mees, kelle lisatuluallikaks on saunades erinevate saunarituaalide korraldamine - tegemist on saunameistri/saunavanaga, kelle eesmärgiks on muuta saunakülastused eriliseks ja meeldejäävaks. Saunarituaale viiakse läbi enamjaolt suuremates spaades, samuti on võimalik kutsuda saunameister enda sündmusele/üritusele saunarituaale läbi viima. Saunarituaalid võivad olla nii rahulikumad (nt aroomi-, soola-, sheavõi-, helirituaalid jne) kui ka aktiivsemad (nt leilirituaalid, kus viheldakse ja elatakse end välja), lisaks on võimalik erinevaid rituaale kombineerida või täitsa uusi välja mõelda. Karl-Peeter on väga leidlik ja karismaatiline saunavana ning annab saunaelamuste pakkumisel endast alati parima! Põnevat kuulamist!

Karl-Peeteri tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.facebook.com/karlpeeter.junk
https://www.instagram.com/junktheviking/

Episood jõudis avalikkuse ette: 02.08.2023

#48 - Andres Nikunen

Andres Nikunen on toimekas ettevõtja, kes on loonud Ida-Virumaa suurima mängu- ja batuudikeskuse, mis on mõeldud igas vanuses lastele. Lisaks batuudialale ja erinevatele ronilatele on mängukeskuses võimalik kogeda virtuaal-reaalsuse maailma ning pidada ka sünnipäevapidusid. Andres on kogu selle kogemuse jooksul saanud katsetada kõikvõimalikke rolle, mida üks mängukeskus võiks nõuda ning hoiab end pidevas tegutsemises, täiustades mängu- ja batuudikeskust põnevate lisategevuste ja atraktsioonidega. Põnevat kuulamist!

Andrese tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.code7.ee
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064450110926
https://www.instagram.com/code7_batuudikeskus/

Andrese raamatusoovitusteks on:

Minu kaks lemmikut on Phil Knight "Jalajälg" ja Walter Isaacson "Steve Jobs". Väga inspireerivad lood, mida tasub ettevõtjatel kindlasti lugeda.

Episood jõudis avalikkuse ette: 09.08.2023

#49 - Kristina Marjak

Kristina Marjak on hakkaja ettevõtja, kellel on mitu erinevat lisatuluallikat - ta tegutseb mitmes rollis pere-ettevõttes, samuti toimetab kodulehtede ja digitoodetega. Lisatulu podcastis jaba Kristina hoopis oma lugu sellest, kuidas ta abikaasaga hauaplatside hooldusteenust pakkuma hakkas. Nad on abikaasaga mõlemad väga tegusad - Kristina vastutab ettevõttes kliendisuhete, finantside ja hauaplatside visuaalse külje eest, abikaasa aitab füüsiliste töödega ning koos arutatakse läbi äri ja turunduse küsimused. Kristina lugu on väga inspireeriv ja õpetab nägema positiivsust ja võimalusi seal, kus seda tavaliselt ei nähta. Põnevat kuulamist!

Kristina tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/kristina.marjak/
https://www.facebook.com/kristina.marjak
https://hauahoidja.ee

Kristina raamatusoovituseks on:

Aubrey Marcus "Own the Day, Own Your Life"

Just see raamat suutis mulle pähe istutada päriselt selle mõtte, et meie elu mõjutavad suures plaanis ikkagi pisikesed igapäevased tegevused. Ehk kui tahame elada väga ägedat elu, peame hakkama niimoodi elama või vähemalt sinnapoole sammuma kohe praegu. Lisaks rõhutati seal seda, kui oluline on hommikul õigesti päeva alustamine, siis on kogu päeva energia teine. Ja no ma armastan hommikuid! :)

Episood jõudis avalikkuse ette: 16.08.2023

#50 - Paula Särekanno

Autor: Sadu-Triste Juurikas

Paula Särekanno on väga särav ettevõtja, kes tänu oma töökusele ja ettevõtlikkusele on jõudnud retseptitoimetajaks ajakirjades Oma Maitse ning Pere ja Kodu ja kirjutanud kokaraamatu "Lihtsus kokakunstis". Paula jagab ka toidukoolitajana nippe ja nõuandeid, kuidas lihtsalt, maitsvalt ja tervislikult kokata. Paula on katsetanud mitmeid ideid toitlustuse valdkonnas ning oma kogemuse kaudu mõistis, et äri on võimalik teha ka nii, et ei pea end üle töötama, vaid hoopis ettevõtlust nautides. Paula jagab oma kogemusi oma teekonnast ja selgitab oma mõtteviisi, mis on teda sel teekonnal oluliselt edasi aidanud. Põnevat kuulamist!

Paula tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.paulasarekanno.com
https://www.instagram.com/paulasarekanno/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063999404532

Paula raamatusoovitusteks on:

Kim Scott "Radical candor"
Jack Canfield "The success principles"
Edward de Bono "Simplicity"
Greg McKeown "Essentialism: The disciplined pursuit of less"
Nathaniel Branden "The Six pillars of self-esteem"

Episood jõudis avalikkuse ette: 23.08.2023

#51 - Triinu Luidalepp

Triinu Luidalepp on toimekas ettevõtja, kes on edukalt üles ehitanud mitu lisatuluallikat ning valmistab käesoleval hetkel suhkruvatist torte. Samuti pakub ta oma ettevõtte alt võimalust kutsuda Triinu koos suhkruvatimasinaga oma sünnipäevapeole, pulma või firma üritusele. Triinu räägib Lisatulu podcastis sellest, kuidas ta selle ideeni jõudis, mis on tema suurimad õppetunnid kõikidest nendest erinevatest ettevõtlussuundadest, kus ta on tegutsenud ning mis on tema edaspidised plaanid. Põnevat kuulamist!

Triinu tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.suhkrusarvik.ee/
https://instagram.com/suhkrusarvik
https://www.tiktok.com/@suhkrusarvik
https://facebook.com/suhkrusarvik

Triinu raamatusoovituseks on:

Allan Dib "Üheleheküljeline turundusplaan"

Episood jõudis avalikkuse ette: 30.08.2023

#52 - Airi Arik

Airi Arik on tekitanud endale põneva lisatulu valdkonna - ta toodab jäätist täiskasvanutele. See tähendab siis seda, et tema toodetud jäätised on 6% kangusega ning neid on 6 eri maitset - ta on loonud täiskasvanute maitsenaudingu, mis on ühtlasi nii magustoidu kui ka kokteili eest. Airi on hoolitsenud ka laste eest - selleks, et nad kurvad ei oleks, kui nende vanemad jäätist söövad, toodab Airi lastele ilma lisatud valge suhkruta naturaalsetest mahladest koorejäätiseid, mida on hetkeseisuga 3 eri maitset. Airi jagab oma lugu ja kogemusi, mis ta ettevõtlusteekonnal on saanud ning innustab teisigi ettevõtlusega alustama. Põnevat kuulamist!

Airi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://prohippieted.ee
https://www.facebook.com/Prohippieted
https://www.instagram.com/prohippieted/

Airi raamatusoovituseks on:

Carl Mothanderi "Kulinaarsed vested", mis räägib 1920-1930. aastate kõrgema klassi toitumisharjumustest. Juba tol ajal nauditi head sööki, isegi jäätist osati teha! Ja kui leidlikud olid tol ajal eestlased likööride valmistamisel, wow!

Episood jõudis avalikkuse ette: 06.09.2023

#53 - Zinaida Tšukrejeva

Zinaida Tšukrejeva otsustas ühel päeval oma perega võtta enda hoole alla 7 hektari suuruse istanduse Järvamaal, kus kasvatab mahedaks tunnustatud kultuurmustikaid. Zinaida põllult saab soodsate ilmaolude korral suve lõpus ka ise endale suuri magusaid marju korjata, samuti võtab ta tellimusi vastu. Zinaida tõestab oma looga, et ettevõtlust ei pea täiesti nullist ise algatama, vaid võib ka täiesti toimivale ärile uue hingamise anda. Põnevat kuulamist!

Zinaida tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://www.facebook.com/blueberry.est/

Episood jõudis avalikkuse ette: 13.09.2023

#54 - Lauri Kurs

Lauri Kurs on edukas ettevõtja, kes on ehitanud üles lühiajalise üüriteenuse pakkumise äri. Nimelt majandab Lauri põhitöö kõrvalt suvituskortereid, rentides neid Kuressaare suvekülalistele läbi AirBnB ja booking.com portaalide. Lauri on läbi mõelnud kõik viisid, kuidas luua külalistele hubane ja meeldiv õhkkond, et nad tuleksid tagasi või soovitaksid elamust ka sõpradele. Tal on täpselt paigas, mis kaunistus kuskil olema peab ning millega oma külalisi kostitada. Põnevat kuulamist!

Lauri tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.airbnb.com.ee/p/lakuressaare
https://www.instagram.com/la_kuressaare/

Lauri raamatusoovitusteks on:

Külalislahkuse äris alustajaile soovitan Disney Instituudi välja antud raamatut „Ole meie külaline“ (olemas ka eesti keeles), kust saab häid mõtteid emotsiooni loomisest ja detailide tähtsusest hea külastuskogemuse loomisel ja kõigile teenindusala inimestele vaatamiseks „Fawlty Towersit“ John Cleese’iga. Sari, mis sai inspiratsiooni sellest, kuidas asjad olla ei tohiks.

Episood jõudis avalikkuse ette: 20.09.2023

#55 - Linda Maiste

Linda Maiste on viinud cateringi teenuse täiesti uuele tasemele, valmistades eritellimusena ca 40 kilogrammiseid suupistelaudu ning lisaks pakkudes klientidele ka väiksemaid suupistevaagnaid/-karpe ja söödavaid kimpe. Linda on tänu oma loomingulisele väljendusele leidnud oma niši, millega teadaolevalt sellises mahus keegi Eestis veel ei tegele. Linda ettevõtlik meel ja pikem kogemus ettevõtjana on aidanud tal realiseerida oma unistused ning tulla toime kõikvõimalike raskuste ja õppetundidega. Põnevat kuulamist!

Linda tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://lindamaitsed.ee
https://www.instagram.com/lindamaitsed/
https://www.instagram.com/suupistelauad/
https://www.instagram.com/lindamaiste/
https://www.facebook.com/lindamaitsed
https://www.tiktok.com/@lindamaiste

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.09.2023

#56 - Priit Pärle

Priit Pärle on meeletult inspireeriv ettevõtja, kes on lisaks seiklusparkide ja puu otsas olevatele majade ehitamisele, disainitöödele ja muudele põnevatele väljakutsetele loonud endale lisatuluallika stuntriggerina ehk spetsialistina, kes seab üles ja valmistab ette filmitrikid. Priidu meeskonna tööks on läbi viia plahvatusi, õhulendusid ja kaelamurdvaid trikke kõige ohutumas võimalikus vormis, säilitades efektsuse, visuaalse ohtlikkuse ja usutavuse. Nad keeravad autosid üle katuse, lükkavad need kaljuservalt alla, vahel panevad ka inimesi ja asju põlema - trikid sõltuvad skriptist ja filmide/muusikavideote produktsioonitiimi nägemusest. Priit jagab oma mitmekülgseid kogemusi erinevate ettevõtete juhtimisel ja arendamisel. Põnevat kuulamist!

Priidu tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.ghostdivision.eu/
https://www.instagram.com/thepriit/

Priidu raamatusoovituseks on:

Ma arvan, et kõik peaks lugema vähemalt korra aastas midagi, mis ei ole kasulik, õpetlik ja tähtis - Terry Pratchett on üks minu go-to kirjanik selles osas.
See paneb kuidagi pea teistmoodi tööle ja mõjub vahvalt. Koguaeg ei pea asjalik olema.

Episood jõudis avalikkuse ette: 04.10.2023

#57 - Ivika Viljasaar

Ivika Viljasaar on loonud endale imelise lisatuluallika, mis toob ilu paljude inimeste garderoobi ning teeb pai klientide hingele. Nimelt koob ta haapsalu salle ja pitskoelisi pruutkleite ning viib läbi vastavasisulisi koolitusi üle Eesti. Ivika on võtnud vardale iga silma suure armastuse ja hoolega, mõeldes tulevasele kandjale. Pits on naiselikkuse ülim sümbol: ühtaegu õrn, habras ja haldjalik ning samas nii ürgne, vastupidav ja ajatu. Pits kaunistab iga naist vanusest, kehakujust ja stiilieelistusest hoolimata. Pits sobib ühtviisi hästi paariliseks nii tikk-kontsale kui tanksaapale. Ivika sooviks on pakkuda tema klientidele ülimat emotsiooni läbi isikupäraste pitskudumine! Ivika jagab podcastis imelise käsitöö telgitaguseid ehk ettevõtluse poolt ning räägib oma aastatega kogunenud õppetundidest ja kogemustest. Põnevat kuulamist!

Ivika tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://haapsalusallid.ee/
https://www.facebook.com/Haapsalusallid
https://www.instagram.com/sallid_shawls/

Episood jõudis avalikkuse ette: 11.10.2023

#58 - Riin Mäesalu

Riin Mäesalu on särasilmne ja sihikindel ettevõtja, rahatarkuse giid, õpetaja ja investor. Riin korraldab lisatuluallikana investeerimismatkasid, mis võimaldab tema klientidel saada rahatargaks värskes õhus. Riinu inspiratsiooniks investeerimismatkade korraldamisel oli Steve Jobs, kes viis koosolekuid läbi kõndides, kuna jalutamine soodustab erksamat ajutööd. Investeerimismatkal jalutabki Riin oma kliendiga lummavas looduses ja räägib värskes õhus rahast täpselt sellise nurga alt nagu tema kliendil vaja on. Ta on loonud algajatele ja edasijõudnutele mõeldud matkasid, ehitades matka üles täpselt kliendi murekohtade alusel. Podcastis jagab Riin oma teekonda ettevõtlusmaastikul ning oma kogemusi nišiteenuse ehitamisel. Põnevat kuulamist!

Riinu tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/investeeriin/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100085924854925
https://riin.ee

Riinu raamatusoovituseks on:

Minu raamatusoovitus hetkel on Emily Nagoski raamat "Leia oma kirg", mis on imeline sümbioos teadusliku lähenemise ja autori õpetamisoskuse vahel. Tsiteerides Dr. M. Abelit, siis see raamat on kohustuslik kirjandus igale naisele ja kõigile, kel naistega min-gil-gi moel pistmist.

Episood jõudis avalikkuse ette: 18.10.2023

#59 - Tiina-Mall Vannastu

Tiina-Mall Vannastu on väga vinge pikaaegse kogemusega ettevõtja, kes koostöös Riina Riesiga on loonud naistele sõbraliku paari tootega sekspoe, mille agendaks on normaliseerida (naiste)seksuaalsust. Põhitoodeteks on kaks erinevat kinkepakki, mis mõlemad sisaldavad kliitori vibraatorit. Naked Love on jaatav bränd, mis vaatab seksuaalsust kui tervikut – keskpunktis on sellel korral naised. Tiina-Mall ja Riina seisavad selle eest, et kõik on okei, kuni on teadlik nõusolek. Aeg on häbi asendada naudinguga ja arvustamine vabadusega. Naked Love’e eesmärk on julgustada enda keha tundma õppima, tänu millele on võimalik naudingute maailma sukelduda. Põnevat kuulamist!

Tiina-Malli tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.nakedlove.ee
www.instagram.com/nakedlove_official

Tiina-Malli raamatusoovitusteks on:

Simon Sinek "Start with Why";

James Clear "Atomic Habits";

Emily Nagoski "Leia oma Kirg"

Episood jõudis avalikkuse ette: 25.10.2023

#60 - Kristi Lõbu

Kristi Lõbu on Avinurme Gümnaasiumi inglise keele õpetaja, kelle lisatuluallikaks on õppematerjalide koostamine, raamatute kirjastamine ja õpetajate koolitamine. Tänu Kristi süsteemsele tööle on võimalik õpetajate tööd oluliselt lihtsustada ja muuta põnevamaks ning interaktiivsemaks. Kristi jagab oma kogemusi maailmast, kus tihtilugu pole kuigi palju ressursse õppe mitmekesistamiseks ja peab olema loominguline, et tekitada õpilastes huvi ja ka turundada enda toodet. Põnevat kuulamist!

Kristi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.facebook.com/ideidopetajatele/
https://www.youtube.com/@kristilobu
https://www.instagram.com/opetajakristi/?igshid=ZDdkNTZiNTM%3D

Episood jõudis avalikkuse ette: 01.11.2023

#61 - Heli Luik

Heli Luik on laia ampluaaga ettevõtja, kellel on ka üks väga üllatav lisatulu valdkond - nimelt on ta kogemusnõustaja ja vaimse tervise spetsialist. Kogemusnõustaja on keegi, kellel on mingisugune kogemus ja nõustamisoskused, ta pakub tuge inimestele, kellel on sarnased kriisid, et nad saaks need seljatada. Üllatavaks teeb selle lisatuluallika asjaolu, et tema teeb tööd selleks, et ta klientidel teda tulevikus enam vaja poleks - et nad saaks oma muredele leevenduse ja saaksid piisavalt Helilt abi. Heli jagab oma teekonda ja kogemusi äärmiselt olulise ja paljusid toetava teenuse pakkumisel. Põnevat kuulamist!

Heli tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

www.heliluik.ee

Heli raamatusoovitusteks on:

Eriti head raamatud on Peaasi.ee ühislooming "Kriis, mis siis" ja Merilin Mandel "Jess, inimesed!".

Episood jõudis avalikkuse ette: 08.11.2023

#62 - Tuuli Pruul

Tuuli Pruul on laia ampluaaga ettevõtja, kes on tänu oma mõtteviisile ja ettevõtlikkusele saanud hüvasti jätta palgatööga. Tuuli toimetab igapäevaselt oma Kopli Sound nimelises muusikastuudios Põhjala tehases. Ta õpetab täiskasvanud pilliõppehuvilistele klaverit ja saksofoni ning kirjutab muusikat - peamiselt laule ja klaveriteoseid. Samuti on tema hubast loomestuudiot võimalik rentida muusika kirjutamiseks ja produtseerimiseks ning lisaks saab Tuulilt tellida nii laule, klaverisaateid kui -sämpleid. Tuuli aitab ka DIY artistidel ja pilliõpetajatel (nagu ta ise) kogemuspõhiselt orienteeruda sotsiaalmeedias, turunduses, esimese albumi väljaandmisel ning ettevõtluses. Ettevõtlusega alustamine ja rahatarkuse kogumine muutis Tuuli elu kordades paremaks ning ta on veendunud, et muusik ei pea olema vaene. Põnevat kuulamist!

Tuuli tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.tuulipruul.com/
https://www.instagram.com/tuulipruul/
https://www.youtube.com/tuulipruul
https://open.spotify.com/artist/45m0rjU0wIk10CMUZjHMMc?si=5xFUPIbGS4awZl6rJqZFOw

Episood jõudis avalikkuse ette: 15.11.2023

#63 - Donald Dorch

Donald Dorch on väga omanäoline ettevõtja, kes on loonud omale lisatuluallika tänu videojagamisplatvormile YouTube. Nimelt toodab Donald YouTube'is masinaehitusvideoid ning tema kanalil on juba 900 000 jälgijat. Donaldile meeldib uusi põnevaid ja efektiivseid lahendusi välja mõelda ja arendada ning youtuberiks olemine on loonud võimaluse saada oma hobi eest ka tasu! Donald jagab kuulajatele oma teekonda YouTube'i maastikul ning tõestab, et hea tahte ja sihi korral on kõik võimalik. Põnevat kuulamist!

Donaldi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

youtube.com/DonnDIY
instagram.com/DonnDIY

Donaldi raamatusoovitusteks on:

Robert M. Pirsig "Zen ja mootorratta hooldamise kunst"
Marcus Aurelius "Iseendale"

Episood jõudis avalikkuse ette: 22.11.2023

#64 - Eveli Nõgu

Eveli Nõgu on koos kahe sõbranna Riina Koppelmanni ja Kersti Teega pannud kokku Aiaunistuste tiimi. Nad loovad digitaalseid peenraplaane, mis on kohe valmis alla laadimiseks. Eveli, Riina ja Kersti on pikalt unistanud harmoonilisest iluaiast ning sealt jõudsid nad ideeni aidata ka teisi aiaomanikke, sest läbimõeldud plaaniga on palju lihtsam jõuda kauni tulemuseni. Eveli jagab podcastis oma teekonda ja õppetunde ettevõtluses ning julgustab kõiki pihta hakkama, eriti kui on olemas potentsiaalsed usaldusväärsed koostööpartnerid - nii on palju pingevabam ja lõbusam ettevõtet arendada. Põnevat kuulamist!

Eveli tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/aiaunistused/
https://aiaunistused.ee/

Eveli raamatusoovituseks on:

Ettevõtte alustamisel oli heaks inspiratsiooniks Allan Dib'i raamat "Üheleheküljeline turundusplaan".

Episood jõudis avalikkuse ette: 29.11.2023

#65 - Rahel Otsa

Rahel Otsa on väga särtsakas ja ettevõtlik naine, kes on ehitanud endale lisasissetuleku õhtujuhtimisest ja koolituste läbiviimisest. Rahel on asutanud ka omanimelise improkooli ning ta viib läbi nii improvisatsiooni (kui teatrivormi) tutvustavaid kursuseid kui improvisatsioonil põhinevaid meeskonnakoolitusi. Rahel on üks esimesi, kes hakkas improformaati Eestis juurutama - ta on ka korraldanud mitmeid improteatrifestivale ning osalenud paljudes õpitubades (nii õppija kui ka koolitajana) üle maailma. Rahel on meeletult inspireeriv inimene - ta on elav tõestus sellest, et imed hakkavad juhtuma siis, kui öelda "jah" (see on ühtlasi ka improvisatsiooni kuldreegel). Põnevat kuulamist!

Raheli tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

rahelotsa.ee
facebook.com/improrahel
improkool.ee
facebook.com/improkool
instagram.com/improkool

Raheli raamatusoovituseks on:

Elizabeth Gilbert "Suur võluvägi. Hirmudest vaba loominguline elu"

Episood jõudis avalikkuse ette: 06.12.2023

#66 - Kadi Kuusmann

Kadi Kuusmann on vinge naine, kes on muutnud oma põneva hobi enda lisatuluallikaks - nimelt korraldab ta arvutimänguritele mõeldud üritusi - erinevaid e-spordi turniire, lastelaagreid jne. Kadi on väga kirglik e-spordi produtsent, kelle missiooniks on edendada e-sporti, ühendades mängijaid, fänne ja ettevõtjaid. Kadi unistuseks on avada e-spordi kool, kus saaks olulist tähelepanu pöörata küberturvalisusele, küberkiusu ennetusele, emotsioonide reguleerimise oskusele mängimise ajal ning ka sellele, kuidas olla normaalne mängur. Kadi on väga motiveeritud e-spordi ekspert, omades palju kogemusi ja mõtteid, kuidas seda veelgi paremini saaks korraldada. Põnevat kuulamist!

Kadi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.pixelworld.ee
www.instagram.com/kokojashi

Kadi dokumentaalisoovitusteks on:

Mind inspireerivad dokumentaalid: "Arnold", "The Last Dance" jne.

Episood jõudis avalikkuse ette: 13.12.2023

#67 - Gerda Carina

Gerda Carina on rahvusvaheliselt tuntud portreefotograaf, kunstnik ning loomeinimeste mentor. Ta on aastatega end üles töötanud ja saab nüüd nautida oma töö vilju ning keskenduda veelgi enam ilu loomisele - nimelt on Gerda lisatuluallikaks kullaga maalimine. Gerda tõestab, et töökus, distsipliin ja enesekindlus aitavad saavutada kõik püstitatud eesmärgid. Kui sa ise enda fänn ei ole, kes siis üldse on? Gerda on inspiratsiooniks väga paljudele loomeinimestele. Põnevat kuulamist!

Gerda tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.gerdacarina.com/
https://www.instagram.com/gerda_carina/
https://www.facebook.com/GerdaCarinaPhoto
https://www.youtube.com/channel/UCA05RD6iqkfC2xKty-P8R1Q/videos
https://www.patreon.com/gerdacarina

Gerda raamatusoovitusteks on:

"Anastasia" raamatud Vladimir Megre poolt.

Episood jõudis avalikkuse ette: 20.12.2023

#68 - Karoliine Piksarv

Karoliine Piksarv on Beebiviiplemise programmi üks loojatest ning beebiviiplemise õpetaja. Ta on 5 aastat tagasi oma tiimiga koostanud põhjaliku ja Eestis täiesti uudse metoodikaga beebidega peredele suunatud koolitusprogrammi, mille alusel nad korraldavad nüüd beebidele ja väikelastele beebikooli tüüpi laulu-mänguringe. Koolitusprogrammi eesmärgiks on anda lapsevanematele teadmisi kõne arengust ning õpetada beebiviiplemise metoodikat ja viipeid. Viibete kasutamine beebi/väikelapsega suheldes annab lapsele eakohase "tööriista", millega ta saab hakata ennast väljendama juba enne kui ta oma esimesed sõnad ütleb. Karoliine jagab podcastis oma ettevõtluse teekonda ja õppetunde. Põnevat kuulamist!

Karoliine tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

beebiviiplemine.ee/vaata
facebook.com/beebiviiplemine
instagram.com/beebiviiplemine

Karoliine raamatusoovitusteks on:

Kõik, kes tahaksid teada, kuidas lapse kõne arengut parimal viisil toetada, võiksid lugeda Elaine Weitzmani raamatut "It Takes Two to Talk". Et mõista, kui nutikad on beebid juba sünnist saati, soovitan filmi "The Connected Baby". Ja keda beebiviiplemine huvitama hakkas, siis neile soovitan esimesed sammud teha meie veebipõhise minikursuse toel.

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.12.2023

#69 - Janno Kuusik

Janno Kuusik esindab pereettevõtet, mis tegutseb 30 aastat tagasi soetatud Tõrvaaugu talus ning kasvatab alates 2008. aastast mahetatart. Nad on alates 2012. aastast mahetootjad ja -töötlejad. Tõrvaaugu pere kasvatab tatart söömiseks, samuti toodavad nad sellest müslit, jahu, pastat, leiba, tatraõieteed ning isegi tatrakestapatju. Janno jagab lisatulu podcastis oma kogemust pereettevõtte toimimisest ning tõestab, et mahetootmine pole Eestist kuskile kadunud. Põnevat kuulamist!

Janno tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://torvaaugumahetalu.eu

Episood jõudis avalikkuse ette: 03.01.2024

#70 - Ronald Russakov

Ronald Russakov on loonud omanäolise ettevõtte, mis keskendub driftimisele - täpsemalt mudeli driftile. Ta on püsti pannud Baltikumi suurima mudeldriftiraja, kus on võimalik profesionaalsete spetsiaalselt driftimiseks ette valmistatud rendiautodega teha esimesed sammud mudelimaailma, aga ka meelt lahutada. Lisaks on seal võimalik pidada sünnipäevasid ning ka firmapidusid. Ronald on lükanud käima ka drifti huviringi, kus iga noor saab ehitada endale oma auto ning osaleda sellega võistlustel. Ronald jagab podcastis oma põnevat teekonda niivõrd omanäolisel suunal. Põnevat kuulamist!

Ronaldi tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://cufa.ee
https://www.facebook.com/cufarcdrift
https://www.instagram.com/cufa_rc
https://www.tiktok.com/@cufarcdrift
https://www.youtube.com/@cufa-rcdriftijavabaajakesk1038

Ronaldi raamatusoovituseks on:

Rafael Badziag'i "Miljardi dollari saladus"

Episood jõudis avalikkuse ette: 10.01.2024

#71 - Ann Vaida

Ann Vaida on stand up koomik, kes alustas komöödiamaastiku vallutamist hobikorras ja lisatuluallikana, muutes selle seejärel täiskohaga ettevõtluseks. Ta on nende kuue aasta jooksul esinenud nii Eestis kui ka välismaal, teinud kaasa Comedy Estonia sügis- ja suvetuure, soojendanud teisi koomikuid ja teinud soolotunde. Ann teeb ka päevakajalist podcasti “See on suvariik”, mida saab kuulata igalt poolt, kust podcaste leiab. Ann jagab podcastis oma ägedat teekonda koomiku ja ettevõtjana. Põnevat kuulamist!

Anni tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

annvaida.ee
https://www.instagram.com/annvaida
https://www.facebook.com/annvaidacomedy
https://www.tiktok.com/@annvaida

Episood jõudis avalikkuse ette: 17.01.2024

#72 - Jaanus Polli

Jaanus Polli ja Kadi Kartau on tõeliselt tegusad noored, kes jõuavad põhitööde kõrvalt teenida ka mitmel alal lisatulu. Jaanuse lisatuluallikateks on sündmuste korraldus, õhtujuhtimine ja DJ töö, Kadi propageerib minimalistlikku elustiili ning punub ägedaid patse. Koos on nad käima lükanud aeglaselt külmpressitud mahlade tootmise. Nende valmistamise meetod säilitab mahlas värskuse, vitamiinid, toitained ja ensüümid. Jaanus jagab podcastis oma kogemusi, kuidas ühildada pereelu, põhitöö ja lisatuluallikad ning seejuures säilitada elurõõm ning jaks oma unistuste suunas liikumiseks. Põnevat kuulamist!

Jaanuse tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.sahvtmahl.ee
www.instagram.com/sahvtmahl
www.facebook.com/sahvtmahl

Jaanuse raamatusoovitusteks on:

Gary Keller, Jay Papasan "See üks asi"
Kuidas on võimalik nii paljude asjadega tegeleda (lisaks tavatööle), et need tehtud saaks ja ise läbi ei põleks ning jääks ka aega perekonnale ja hobidele? Loomulikult tuleb väärtuslikku aega planeerida otstarbekalt. "See üks asi" annab suuna kätte, kuidas mistahes mõtteid ja projekte ellu viia selliselt, et ei koormaks ennast üle ja ei langeks stressi suure tööhulga all. Tuleb valida välja kõigest üks asi, millega fokusseeritult tegutseda ning tulemused tulevad kindlasti!

Tom Valsberg "Eluterve pohhuist"
Tihti edukad inimesed loevad samu raamatuid ja kui kuulata podcaste, siis tuleb üks ja sama jutt, et *lugesin raamatut "Rikas isa, vaene isa" ja siis sain elule pihta ja hakkasin edukaks...* Kõikidel ei käi need asjad nii lihtsalt ja tihti hakatakse stressama väikeste asjade pärast. Meil kõigil on vahepeal raskemaid hetki ning just siis on aeg võtta "Eluterve pohhuist" suvalisest kohast lahti ja lihtsalt lugeda. Üsna pea selgub tõde, et tegelikult ükski olukord või asi ei ole nii hull kui see esmapilgul tundub. Saab natuke mõtiskleda ja naerda ning minna oma toimetustega palju murevabamalt edasi!

Episood jõudis avalikkuse ette: 24.01.2024

#73 - Vilita

Vilita on särav ettevõtja, kes teenib lisatulu drag queenina - seda nii meelelahutajana, õhtujuhi kui ka lauljana. Koos oma lavapartner Nordikaga on nad võitnud tee paljude inimeste südametesse. Nende töö nõuab väga suurt ettevalmistust ja pühendumust, nad loovad põhitöö kõrvalt koreograafiaid ja meeldejäävaid etteasteid, samuti õmblevad nad ise oma kostüümid ning sätivad valmis soengud. Ka dragi meik on täppistöö ning mängib olulist rolli show õnnestumisel. Vilita jagab podcastis kuulajatega oma vinget kirge ja kogemust meelelahutusettevõtjana. Põnevat kuulamist!

Vilita tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/thevilita
https://www.tiktok.com/@thevilita

Vilita raamatusoovitusteks on:

Soovitan kindlasti ellusuhtumisraamatut "Ikigai", mis muutis minu vaadet elule ja suhtumisele 180 kraadise kannapöördega.

Episood jõudis avalikkuse ette: 31.01.2024

#74 - Eliise Lehtsaar

Eliise Lehtsaar on väga toimekas noor ettevõtja - nimelt on ta koos oma tiimiga püsti pannud õpilasfirma Mossy. Mossy tegeleb keskkonnasõbralike õhupuhastite tootmisega, mis puhastab õhku vaid läbi looduslike materjalide. Eliise on Mossy tegevjuht, kes on alati optimistlik ja motiveerib tiimi ennast proovile panema. Mossy pälvis 2023. aasta Eesti parima õpilasfirma võistlusel II koha ning tuli roheideede konkursil Negavatt 10. hooaja võitjaks. Mossy on pälvinud ka Tallinna Loomeinkubaatori eripreemia, ISCF kõige innovaatilisema toote auhinna ja Wise innovatsioonipreemia. Samuti valiti Mossy Ajujahi 16. hooaja finalistiks. Eliise jagab podcastis oma kogemusi sellest, kuidas juba nii noorena on võimalik nii suuri tegusid teha. Põnevat kuulamist!

Eliise tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

bymossy.com
https://www.instagram.com/bymossy/
https://www.facebook.com/mossyby
www.linkedin.com/in/eliise-lehtsaar

Eliise raamatusoovitusteks on:

Shawn Achor "Suur potentsiaal"

Episood jõudis avalikkuse ette: 07.02.2024

#75 - Martin Männik

Martin Männik on mees nagu orkester, teenides lisatulu nii fotograafi, videograafi kui ka Videoõpsi eestvedajana. Lisatulu podcastis räägib Martin lähemalt oma Dungeons & Dragons mängujuhi tööst. Nimelt on ta kokku pannud Kvesti, mis on Eesti suurim D&D fookusega kommuun täis uudiseid ja artikleid mängust huvitatutele. Kvest pakub e-poe kaudu D&D mängimiseks vajalikke tarvikuid ning samuti viib nende tiim läbi erinevaid mänguõhtuid nii väiksematele seltskondadele kui ka suuremate (firma)ürituste raames. Martin jagab podcastis oma kogemust, kuidas ta on tänu lisatuluallikale saanud nii paljudele inimestele pakkuda võimalust argimaailmast korraks kõrvale astuda. Põnevat kuulamist!

Martini tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://kvest.ee/
https://videoops.ee/
https://www.instagram.com/pineconetic/

Martini raamatusoovitusteks on:

Patrick Rothfuss "Name of the Wind"; Carol S. Dweck "Mõtteviis".

Episood jõudis avalikkuse ette: 14.02.2024

#76 - Katriin Laanet

Katriin Laanet on ettevõtja, kes on leidnud lisatulu väljundi just enda hobist lähtuvalt - Katriin on kergejõustiklaste manager. Katriini põhiliseks ülesandeks on toetada sportlasi sponsorlustega, võistluskutsetega ja lennupiletitega. Tema tegevuse eesmärgiks on anda kergejõustiklastele aega ja meelerahu tegelemaks sellega, millega ta kõige paremini hakkama saab ning mitte muretseda kõikide muude administratiivsete ülesannete pärast. Katriin on veendunud, et selleks, et kuskile jõuda, peab lihtsalt pihta hakkama - isegi, kui päris täpselt veel ei tea, kuhu see viib. Põnevat kuulamist!

Katriini tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://www.instagram.com/north.starmgmt?igsh=ems1NGI4NGhnOGF4&utm_source=qr

Katriini raamatusoovituseks on:

Kuna minu jaoks on sportlaste manageerimine väga hingelähedane ja mul on endal väga selge minu MIKS, siis ma alati soovitan leida enda vastus samale küsimusele, et alustada enda jaoks oluliste ettevõtmistega, seega on Simon Sineki raamat "Start With Why" väga kasulik!

Episood jõudis avalikkuse ette: 21.02.2024

#77 - Esti Meier-Ahli

Esti Meier-Ahli on loonud endale üsna spetsiifilise lisasissetulekuallika - nimelt on ta vabakutseline teede projekteerija. Tema tegevusvaldkonnaks on teede ja tänavate projekteerimine, samuti parklate projekteerimine, ajutised liikluskorralduse projektid ja riigiteedele mahasõitude projekteerimine. Esti on hea näide ettevõtjast, kes kasutas ära eelnevalt omandatud ülispetsiifilised teadmised, oskused ja kogemused ning lõi endale seeläbi lisasissetulekuallika. Põnevat kuulamist!

Estiga on võimalik ühendust saada e-posti teel info.meire@gmail.com ning tema tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil: https://www.instagram.com/metsaveerel/

Esti raamatusoovitusteks on:

Raamatutest on sügavaima mulje jätnud Kristi Saare raamat "Kuidas alustada investeerimisega" ja Chris Voss " Never Split the Difference". Kuna aega lugemiseks on keeruline leida, siis olen pigem tulihingeline autos podcastide kuulaja - Lisatulu podcast, Rahareede, Kinnisvarajutud.

Episood jõudis avalikkuse ette: 28.02.2024

#78 - Ketter Ross

Ketter Ross on loonud koerte varustusele suunatud e-poe, mille eesmärgiks on pakkuda kvaliteetseid tooteid koertele ja nende omanikele. Ketter oli juba varasemalt märganud, et Eestis oli kvaliteetsetest koerte toodetest ja varustusest puudujääk, mistõttu tegi ta korraliku turu-uuringu kvaliteetsetest ja usaldusväärsetest koerte varustuse pakkujatest ning hakkas nende tooteid maale tooma. Nii lahendas Ketter nii enda probleemi, kui ka paljude teiste samasuguse murekoha. Ketter jagab Lisatulu podcastis oma kogemusi nišiettevõtluse osas ning soovitab pöörata rõhku toote või teenuse kvaliteedile, kuna see on teda oluliselt edasi aidanud. Põnevat kuulamist!

Ketteri tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.pooko.ee
https://www.instagram.com/pooko.ee/
https://www.facebook.com/pooko.ee

Episood jõudis avalikkuse ette: 06.03.2024

#79 - Maret Ubaleht

Maret Ubaleht on ettevõtja, kes on oma lisatuluallikani jõudnud läbipõlemise ja karjääripöörde kaudu. Praeguseks on Maret oma brändi korralikult üles ehitanud ning ta on üks soovitatumaid jumestuskunstnikke Eestis. Lisaks jumestuse ja soengute tegemisele, viib Maret läbi ka koolitusi ja teemakohaseid üritusi ning teeb koostööd mainekate brändide ja erinevate valdkondade tipptegijatega. Maret jagab oma lugu ning õppetunde ning inspireerib teisigi otsast pihta hakkama. Põnevat kuulamist!

Mareti tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://www.instagram.com/maretubaleht?igsh=cDhoa2lyMTdyNWRm

Kontakt: maretubaleht@gmail.com

Mareti raamatusoovitusteks on:

Douglas Adams "Hitchhikers Guide To The Galaxy"
Yuval Noah Harari "Sapiens"
Alan Moore & Dave Gibbons "Watchmen"

Episood jõudis avalikkuse ette: 13.03.2024

#80 - Siim Tõnisson

Siim Tõnisson on liikumisõpetaja ja liikumismängude läbiviija, kelle tegevuse eesmärgiks on muuta liikumine populaarsemaks ja lõbusamaks. Seetõttu on ta loonud ka Instagrami konto @liikumismangud, kust saavad huvilised häid nippe lastes ja ka täiskasvanutes liikumisharrastuse tekitamiseks ning hoidmiseks. Siim on üks nendest, kelle põhitöö maht vähenes oluliselt koroonapandeemia ajal, kuid olles lapsest peale fännanud sporti ja liikumist, leidis ta üsna ruttu endale plaani B liikumismängude näol. Siim on kokku pannud ka koolitusprogrammi "Liikumispausid", mis on loodud just ettevõtetele, samuti teeb ta koolitusi erinevatele koolidele. Põnevat kuulamist!

Siimu tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://instagram.com/liikumismangud?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA%3D%3D&utm_source=qr
https://www.tiktok.com/@liikumismangud?_t=8aiakHGvYWc&_r=1
https://www.facebook.com/profile.php?id=100086536557029
https://liikumismangud.ee/

Episood jõudis avalikkuse ette: 20.03.2024

#81 - Kelly Kotkas

Kelly Kotkas on rõõmsameelne ja tegus ettevõtja, ühtlasi ka Eesti esimese näojõusaali What The Face asutaja. Paljude jaoks võib üllatav tunduda see, et näos on üle 40 lihase ja neid kõiki saab treenida samamoodi nagu me treenime oma kehalihaseid. Kelly missiooniks on kanda hoolt klientide näolihaste eest, et need oleksid toonuses ning elujõulised. What the Face on ainulaadse kontseptsiooniga ilustuudio, mis toetab lihastreeningute abil klientide näonaha tervist ja nooruslikku välimust. Põnevat kuulamist!

Kelly tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.wtface.ee
https://www.facebook.com/profile.php?id=100094936043448
https://www.instagram.com/whatthefacetallinn/

Kelly raamatusoovitusteks on:

Naudin väga autobiograafiate lugemist, et saada inspiratsiooni ja õppida teiste inimeste vigadest. Mõned minu lemmikud: Trevor Noah “Born a Crime”, Michelle Obama “Becoming”, Phil Knight “Shoe Dog”.

Episood jõudis avalikkuse ette: 27.03.2024

#82 - Kirsti Lukman

Kirsti Lukman on koos oma koostööpartneri Riinaga loonud e-poe nimega Nukumood, kus müüakse käsitööna valminud Barbie nukkude riideid. Kirsti ja Riina heegeldavad, koovad ja õmblevad eri tüüpi riideid ja aksessuaare nii Barbiedele kui ka Kenidele. Nad alustasid oma käsitöö müüki Instagrami ja Etsy kaudu esmalt välismaal ning ühendasid 2020. aastal jõud, et hakata oma tooteid pakkuma nukkude ja nukuriiete fännidele ka kodumaal. Põnevat kuulamist!

Kirsti tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.nukumood.ee
https://www.facebook.com/nukumood
https://www.instagram.com/nukumood/

Episood jõudis avalikkuse ette: 03.04.2024

#83 - Raina Kruus

Raina Kruus on kirgliku ellusuhtumisega ettevõtja, kes on loonud omale lisatuluallika loonud oma lemmiktegevusest - kudumisest. Raina on nimelt kudumite disainer - ta teostab oma kudumisideid ning turustab oma kudumite disaine üle maailma läbi Ravelry keskkonna. Raina leivanumbriks on patentkoe tehnikas tooted - see tehnika pakub lõpmatuid loomingulisi lahendusi. Raina inspireerib kõiki alustama - isegi kõige raskematel hetkedel on võimalik leida lahendusi ja inimesi, kes aitavad olulisel määral edasi. Põnevat kuulamist!

Raina tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/happyknittingsheep/
https://www.facebook.com/HappyknittingSheep/

Raina raamatusoovitusteks on:

Raamatutest soovitaksin kindlasti Kristi Saare raamatut "Kuidas alustada investeerimisega", samuti Jaak Roosaare raamatut "Rikkaks saamise õpik" ning edasijõudnutele Kristjan Liivamägi osalusega Rahaedu triloogiat.
Ning üks lõputu ja rohkeid elamusi pakkuv stand-up on Rahakrati kõikide üllitiste lugemine, alustades blogist, Instagramist ning tema jälitamine üritustel.
Kui kudumist mainida, siis soovitan Tiina Meeri raamatuid.
Ise olen iganädalane podcastide kuulaja: nt. Investeerimisjutud, Turutegijad, Buum ning Koppeli ja Nestori saade.

Episood jõudis avalikkuse ette: 10.04.2024

#84 - Liina Kurvits

Liina Kurvits on särasilmne ettevõtja, kes pakub võimalust rentida endale purjekas Tallinnast või lähipiirkonna sadamast, et avastada Läänemere piirkonda meritsi. Sel viisil edendab Liina ka turismi, kuna tema põhilisteks klientideks on välismaalased, kes soovivad Läänemerd ümbritsevate riikidega tutvust teha. Liina jagab podcastis oma kogemusi ja õppetunde, millega ta on kokku puutunud oma ettevõtlusteekonnal. Põnevat kuulamist!

Liina tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.nordsail.ee
https://www.instagram.com/nord.sail/
https://www.facebook.com/Nordsailest

Liina raamatusoovitusteks on:

Stephen R. Covey "Väga efektiivse inimese 7 harjumust"
Jepp Olson "The Slight Edge: Turning Simple Disciplines into Massive Success and Happiness"

Episood jõudis avalikkuse ette: 17.04.2024

#85 - Triinu Tints

Triinu Tints on ettevõtja, kes on oma elu sidunud inimestega töötamise ja vaimse tervise valdkonnaga. Ta on leina- ja (rasedus)kriisinõustaja, inimeseõpetuse ja suhtlemise õpetaja ning vanemate ja ettevõtete koolitaja vaimse tervise, kriiside ja leina teemal. Triinu on läbinud raseduskriisi- ja kogemusnõustaja väljaõppe, pereterapeutide ja hingehoidja koolituse ning õpib hetkel seksuaalnõustajaks. Triinu jagab podcastis oma kogemusi ja õppetunde, mis on tema teekonda kujundanud. Põnevat kuulamist!

Triinu tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.triinutints.ee
https://www.instagram.com/vaikuse.valgus/
https://www.facebook.com/N6ustajaTriinu

Triinu raamatusoovituseks on:

Minu enda kirjutatud raamat "Vaikuse valgus. Mõtteid viljatusest, raseduskriisist, surmast ja leinast", kus ma oma teekonnast ning neist teemadest kõnelen, seda nii isikliku loo kui teoreetilise tausta jagamise kontekstis.

Episood jõudis avalikkuse ette: 24.04.2024

#86 - Katrin Kivi

Katrin Kivi on särtsakas ettevõtja, kes teab, kuidas inimeste tuju parendada - nimelt on ta personaalkokk ja valmistab söögi vastavalt klientide soovidele ja eelistustele. Katrin on paindlik ja toob toidud kohale või kokkab kohapeal. Samuti pakub ta cateringi teenust. Katrin usub, et pakkudes head teenust, liigub info ja tagasiside teenusest ka järgmiste klientideni ja nii saab tema keskenduda turunduse asemel oma lemmiktegevusele - söögi tegemisele. Põnevat kuulamist!

Katrini tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.instagram.com/katrinkivi_toitla/
toitla.com
https://www.facebook.com/toitlacom

Episood jõudis avalikkuse ette: 01.05.2024

#87 - Kersti Kullimaa

Kersti Kullimaa on omanäoline ettevõtja, kes keskendub ilu loomisele oma stuudios. Kersti loob kunstmaterjalist vägevaid punutisi - afropatse, keerupatse ja punupatse, need on enamjaolt boho stiilis soengud, mis on loodud pikaajaliseks kandmiseks. Samuti müüb Kersti kvaliteetset lisamaterjali ka teistele patsihuvilistele. Kersti julgustab kõiki ettevõtlusega alustama - kui on huvi ja kirg olemas ning teed endale meeldivat tegevust, siis on ka suurem tõenäosus, et kõik õnnestub. Põnevat kuulamist!

Kersti tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100069944169000
https://www.instagram.com/kersti_kullimaa/
www.patsistuudio.ee

Episood jõudis avalikkuse ette: 08.05.2024

#88 - Eeva-Liisa Rätsep

Eeva-Liisa Rätsep on töökas ja motiveeritud veresoontekirurg, kelle lisatuluallikaks on ravijuhendite koostamises osalemine ja nende väljatöötamine. Eeva-Liisa aitab meditsiinilisi tekste ja teadusartikleid analüüsides sealt olulist infot leida ja leitut teistele kergemini mõistetavaks teha. Samuti kirjutab Eeva-Liisa ka ise artikleid ja kokkuvõtteid, mis põhinevad teaduslikel allikatel. Eeva-Liisa jagab oma kogemusi ka sellest, kuidas meditsiinivaldkonnas end nähtavaks teha ning endale lisatuluallikaid leida. Põnevat kuulamist!

Eeva-Liisa tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

https://ee.linkedin.com/in/eeva-liisa-rätsep-aa492b117
https://www.instagram.com/eevaliisaelu/
https://www.instagram.com/karjaari_vabadus/

Eeva-Liisa raamatusoovitusteks on:

1) Stephen R. Covey "The 7 Habits of Highly Effective People" (minu kindel nr 1, mida ikka ja uuesti loen)
2) Tim Ferriss "The 4-Hour Workweek"
3) Chris Voss "Never Split the Difference"
4) Thomas Erikson "Surrounded by Bad Bosses (And Lazy Employees)"

Episood jõudis avalikkuse ette: 15.05.2024

#89 - Triin Nõu

Triin Nõu on toimekas ettevõtja, kes viib läbi erinevaid looduskosmeetika õpitubasid - osalejad saavad endale kättesaadavatest vahenditest valmistada kreemi, huulepalsamit, deodoranti, küünalt, seepi ja muid looduskosmeetika vahendeid. Triin jagab podcastis oma lugu ning kogemusi, kuidas ta õpitubade teenuse käima lükkas ja mis on teda tema teekonnal enim edasi aidanud. Põnevat kuulamist!

Triinu tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.meelest.ee

https://www.instagram.com/meel.est/

https://www.facebook.com/meelest.ee

Triinu raamatusoovitusteks on:

Ettevõtluses on mind palju aidanud Mike Michalowiczi "Kasum esimesena" ja Robert B. Cialdini turundusklassika "Mõjustamise psühholoogia". Kuna keha ja aju on igaühel ainult üks, siis soovitan lugeda ka Anders Hanseni raamatut "Tugev aju". Ajutervisest kirjutab väga muhedalt ja arusaadavalt ka Merilin Mandel oma raamatus "Jess, inimesed!".

Episood jõudis avalikkuse ette: 22.05.2024

#90 - Silja Nellis

Silja Nellis on väga hea näide ettevõtjast, kelle lisatuluallikas on välja kasvanud tema enda erialast. Silja on ravimiteadlane ehk proviisor ja tema lisatuluallikaks on personaalne raviminõustamine. Raviminõustamise teenus on loodud nendele, kes tarvitavad igapäevaselt erinevaid ravimeid ja toidulisandeid ning soovivad vähendada ravimitega seotud riske, saada kindlustunnet ja parandada ravitulemusi. Silja jagab podcastis oma teekonda täiesti uue teenuse turuletoomisest. Põnevat kuulamist!

Silja tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.raviminoustamine.ee
https://www.facebook.com/raviminoustamine

Silja raamatusoovitusteks on:

Proviisorina ma soovitaksin enne ravimi võtmist lugeda pakendi infolehte ja veenduda, et võetakse oma mure jaoks õiget ravimit ning õigel moel.
Ravimiteadlikkuse tõstmiseks soovitan meditsiinikaugetele tavainimestele autorite Karin Kogermann, Ain Raal, Janne Sepp, Kersti Teder, Daisy Volmer raamatut "Ravimitest maakeeles" (Tervisekirjastus).

Episood jõudis avalikkuse ette: 29.05.2024

#91 - Merli Hirbaum

Merli Hirbaum on särasilmne ettevõtja, kes aitab teha kordumatuks laste tähtsündmused ning on toeks ka haiglas viibivatele lastele. Merli on peojuht, kes sisustab laste aega erinevate kostümeeritud tegelaskujude ja programmidega. Samuti külastab ta koostöös SA Heategevusfondiga Minu Unistuste Päev erinevates kostümeeritud rollides lapsi Tallinna Lastehaiglas. Lisaks on Merli häälnäitlejaks mitmetele filmidele, reklaamidele, multifilmidele ja muudele projektidele. Merli jagab podcastis oma vägevat teekonda selles muinasjutulises valdkonnas. Põnevat kuulamist!

Merli tegemistel saad silma peal hoida järgnevatel aadressitel:

www.merrosstuudio.ee
https://www.facebook.com/merrosstuudio

Merli raamatusoovitusteks on:

1. Kuivõrd olen ema ja töötan lastega, siis kahtlemata soovitan midagi sellist: "Meelerahu muinasjutud. Aladdini võluvaip" - ja teised muinasjuttudel põhinevad meelerännakud lastele;
2. Pean oluliseks oskust märgata lapse individuaalsust ja mõista, mis sobib ühele või teisele. Minu üheks lemmikuks on Elaine N. Aron "Ülitundlik laps";
3. Iseenda hoidmine, väärtuste väärtuste hierarhia, enda isiklik tasakaal on saanud minu elu lahutamatuks osaks, mistõttu on minu riiulis teiste hulgas ka Mai-Agate Väljataga raamatud - „Loomise õpetus” jt;
4. Ma armastan luuletusi ja minu lemmikluuletaja on Marge Pärnits eesotsas "Õnneks oled mul sina" ja veel "Süda me rahu", "Sinine värv on otsas".

Episood jõudis avalikkuse ette: 05.06.2024

#92 - Kaur Ots

Kaur Ots on tegus ettevõtja, kelle lisatuluallikateks on teistele investoritele kinnisvara ehitus-, remondi- ja sisustusteenuse pakkumine. Oma abikaasaga on nad moodustanud efektiivse tandemi, kus abikaasa tegeleb kogu suhtluse, kokkulepete koostamise ja projektijuhtimisega ning Kaur saab keskenduda asjadele, mida ta väga hästi valdab - ehitusele, remondile ja sisustamisele. Kauri silmis on parimaks tunnustuseks tehtud tööle soovitustepõhine turundus, mis on siiani valdava osa klientidest toonud. Kaur jagab podcastis oma teekonda ja kogemusi, kuidas üsna igapäevased oskused saab muuta lisatuluallikaks. Põnevat kuulamist!

Kauri tegemistel saad silma peal hoida järgneval aadressil:

https://ee.linkedin.com/in/kaur-ots-3450a7150

Episood jõudis avalikkuse ette: 12.06.2024

Kristi investeerib OÜ
Reg. kood: 14753252
Sõpruse pst 44-32, Tallinn, Harjumaa, 10620
Üldine kontaktinfo:
Kristi Saare
e-mail: kristi [at] kristiinvesteerib.ee
telefon: 555 88 178

Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas - tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus.

Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile. Tootlikke investeeringuid!

© 2016-2024 Kristi investeerib OÜ