logo

Minu investeerimisteekond

Minu nimi on Kristi Saare ja olen 33. Mu investeerimishuvi sai alguse juba keskkoolis – lugesin esimesi investeerimisraamatuid ja mõtlesin, et kui tore oleks elada nii, et sinu raha sinu eest tööd teeb. Olles pärit väikelinnast ja elades tüüpilist kokkuhoidlikku tugengielu ei tundunud investeerimine aga midagi, mis võiks mulle kättesaadav olla. Ometigi hoidsin vabal ajal silma peal majandusuudistel ning mõtlesin, et kunagi saab minust ka investor.

Hetk, millal otsustasin ennast kätte võtta tuli siis kui läksin täiskohaga tööle. Asusin aastal 2011 tööle ühte täiesti tavalisse üldhariduskooli – tavalise õpetajapalgaga, mis sellel hetkel oli 640 eurot bruto. Esimese palgatšeki peale tegin põhimõttelise otsuse, et nii küll elada ei saa – tahan nautida võimalusi ja vabadust hoolimata sellest, et minu ametikoht polnud sellel hetkel ühiskonnas kõige rohkem väärtustatud.

Alustasin sisuliselt nullist. Kogusin kõigepealt kokku meelerahufondi raha, elasime mehega tööd tehes veidi tudengielu, et koguda raha kodu soetamiseks, lugesin investeerimiskirjandust ja -blogisid, mis ette jäid ning 2012 investeerisin oma esimesed 10 eurot ühisrahastusse. Oli ausalt päris hirmus, sest sellel hetkel polnud väga palju alustavatele väikeinvestorite suunatud infot.

Sealt hakkas pall veerema – käisin koolitustel ja kohtusin põnevate inimestega, proovisin kätt erinevate investeerimisvõimalustega ning õppisin nii teiste kui ka enda vigadest. Praeguseks on mu investeerimisportfell jaotunud ühisrahastuse, aktsiate ja kinnisvara vahel ning täitunud eesmärk täiskohaga tööst loobuda – lahkusin palgatöölt 2019. aastal.

Nüüdseks olen sukeldunud investeerimismaailma. Vabal ajal koolitan investeerimishuvilisi, et arendada eestlaste finantstarkust ning üritan läbi oma kogemuste inspireerida ka teisi inimesi oma rahaasjade üle kontrolli võtma. Olen raamatu ‘Kuidas alustada investeerimisega’ autor ning abistan inimestel esimeste sammude tegemist finantsmaailmas. Kui tunned huvi minu poolt koolitatud saada, siis võta minuga kontakti.