logo

Rahatark eluviis

Tere!
Minu nimi on Kristi Saare. Olen rahatarkuse fänn ja investor ning loodan, et see, et oled jõudnud minu Rahatarga eluviisi seminari kuulama, tähendab, et ka sinus on tärganud soov ja huvi oma rahaasjad korda seada.
Alustasin oma investeerimisteekonda aastal 2012 ja nüüdseks olen rahatarkuse maailma sukeldunud. Kirjutan oma investeerimisteekonnast siinsamas blogis, vastan inimeste küsimustele instagramis, koolitan investeerimishuvilisi, olen Investeerimisraadio saatejuht, olen kirjutanud raamatu ‘Kuidas alustada investeerimisega’, olen MTÜ Naisinvestorite klubi asutaja, mul on oma rahatarkuse fookusega kirjastus WW Print ning Äripäev valis mind aasta investoriks 2021.
Olen siia lehele pannud kokku hulga lisamaterjali ja viiteid, mille abil saad esimesest huvist jõuda päriselt esimeste sammudeni. Ma pole kõigi nende aastate jooksul kohtunud ühegi inimesega, kes oleks kahetsenud rahaasjade korda saamist!
Edu sulle tegutsemisel!
-Kristi

Enne seda kui investeerimismaailma sukelduda tuleb “vundament” korda teha.
Rahaasjade mõistes on vundament sinu säästmis- ja rahajuhtimise oskused ja harjumused ning piisava rahavaru kogumine meelerahufondi näol, et punased numbrid investeerimisportfellis hirmsad ei tunduks ja katkine külmkapp ei ajaks investeeringuid maha müüma.
Kui sul veel meelerahufondi pole, siis alusta selle kokku kogumisest. Meelerahufondi kokku kogumist aitab lihtsustada heade finantsharjumuste ehitamine. Kuigi säästmine ei tundu ääretult põnev, siis säästmine on number üks asi, mida sina ise saad teha oma finantsolukorra paremaks muutmiseks!

Mitte keegi teine ei hooli su rahaasjadest nii palju kui sina ise!


Väikestest sammudest saavad endalegi märkamatult suured saavutused!

Sageli kardetakse, et investeerimisega alustades on vaja väga suuri rahasummasid. Kui mina 10 aastat tagasi alustasin, siis tõesti olid alustamise summad oluliselt suuremad ja raha pidi pikemalt koguma, ent praeguseks on need ajad möödunud. On mitmeid investeerimisvõimalusi, kus saad esimesed sammud teha ära juba kümne euroga või isegi vähemaga! Olen ka ülevaate kirjutanud, kui palju erinevate investeeringutega alustamiseks raha vaja on.
Ükskõik kui lootusetu tundub sinu alguspunkt, siis midagi saab iga inimene teha oma rahaasjade parandamiseks ära. Mõnikord tundub, et teistel lähevad asjad kiiremini ja lihtsamini – ja mõnikord lähevadki, ent olles saanud ise väga paljude inimeste rahakottidesse detailselt sisse vaadata, siis igaühel on oma väljakutsed, millega maadelda. Ja ükskõik kui kaugele jõuad, siis see on alati parem kui isegi mitte alustamine, juba esimesed investeeritud 100 eurot, või esimesed 1000 eurot meelerahufondis teevad ööune paremaks ja vähendavad stressi su elus.

Esimeste sammude tegemine võib tunduda keerukas, sest varaklasse on väga palju, ent alustamise esimesed sammud on nüüdseks meil päris täpselt paika loksunud. Kui teise samba fond üle vaadatud, et mõistlik valik tehtud, siis sealt edasi on kõige mõistlikum valik sulle kui palgatulu teenid kolmas sammas. Ka mina maksimeerin iga-aastaselt kolmandasse sambasse panustatava rahasumma, ja tegemist on väga hästi toimiva investeeringuga.
Kui soovid võtta ette suured sammud oma tuleviku jaoks, siis vali välja, milline finantsvabaduse tase sinu eesmärgiks on ja hakka liikuma! Minu soovitus on, et rahaasjadega tuleks tegeleda ühiselt – sõpradega, partneriga, perega. Mõnikord on partneriga rahast rääkimine raske, ent see on ülivajalik.
Toetavate sõprade, investeerimishuviliste ja pereliikmetega koos on aga kiirelt näha seda, et üksteist mõjutatakse, motiveeritakse, julgustatakse. Mind on minu teekonnal finantsvabaduse suunas äärmiselt palju aidanud kaasa erinevates mastermind gruppides osalemine ja soovitaksin võimalusel ka sul endale leida toetavad kaasteelised.

Parim aeg alustamiseks on kohe praegu, üllatad iseennast ka kui äge rahamaailm on! Ühiselt, pere ja sõpradega, on rõõmsam tegutseda.


Mul on hea meel, et mu teadmistest sinu rahatarkuse teekonnal kasu on!

Esimene võimalus oma teadmiste täiendamiseks on minu raamatu ‘Kuidas alustada investeerimisega’ lugemine. Raamatu saad soetada SIIT. Head lugemist leiad ka WW Printi valikust, SIIT. (kasuta koodi “klubi”)

Teine võimalus on tulla kuulama mind rahatarkusest ja investeerimisest rääkimas! Järgmine alustajatele suunatud koolitus toimub 8. jaanuaril 2022, saad uut aastat rahatargalt alustada! Koolituse pileti leiad SIIT.

Kolmas võimalus on suunatud neile, kes juba esimesed sammud teinud – olen salvestanud rea veebiseminare, mis aitavad erinevate varaklassidega ja maksustamisküsimustega rohkem tutvust teha. Veebiseminarid leiad SIIT.

Nii minu raamat kui koolituspiletid sobivad väga hästi jõuluvana kinkekotti – erisoovidega kinkepiletiks/kinkekaardiks kirjuta mulle palun otse kristi@kristiinvesteerib.ee


Raamatusoovitused:

Kuidas alustada investeerimisega – Kristi Saare

Rikkaks saamise õpik – Jaak Roosaare

Rahaedu põhimõtted – Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepp, Tarvo Vaarsepp

Raha psühholoogia – Morgan Housel