Mulieres - puhtama tuleviku jaoks

Mulieres - puhtama tuleviku jaoks

Mul on hea meel jagada, et Mulieres on kasvuks raha kaasamas ning olen üks kampaania juhtinvestoritest! Kes tahab kohe kannatamatult detaile lugema minna, siis kampaania leiab, nagu ikka, Funderbeami lehelt ja tiim külastas ka viimast Investeerimisraadio saadet, kus ettevõtte ärisse rohkem süvenesime. Siin blogipostituses jagan veidi mõtteid Mulieresi, roheinvesteeringute, nende kampaania ja oma juhtinvestori rolli kohta.

(Disclaimer: Tegemist on investeeringuga ja ma olen juhtinvestor, seega investeeringuga seotud. Enne ise investeerimisotsuste tegemist tutvu kampaania materjalidega ja kaalu investeeringuga kaasnevat riski!)

Seekord juhime investeerimisringi kahekesi

Sellest, mida ja kuidas teeb juhtinvestor Funderbeami kampaaniastruktuuris, kirjutasin veidi pikemalt siis, kui Chaga kampaaniaga tegutsesin. Seekord, kuigi kampaania lehel on pilt ainult minust (sest kaks juhtinvestorit on vähestel kampaanitel olnud ja Funderbeami kampaanialehe tehniline lahendus polnud selleks valmis), siis veame raha kaasamist kahekesi, koos Jaak Roosaarega.

Kuigi seltsis segasem, siis tegelikult oli laual ka see, et mina või Jaak juhiks kampaaniat üksi, aga leppisime sõbralikult kokku, et teeme koos. Peale selle, et kahekesi ongi lihtsalt toredam, on minu meelest seekordses kampaanias ka see hea, et minu ja Jaagu publik on veidi erinev – kindlasti on mõnel investoril reaktsioon, et puhastusvahendid ja roheline mõtlemine on naiste teema, aga see ei peaks üldse nii olema!

Lisaks, päris huvitav on see, et kui käisime Mulieresi tehases külas, siis mina ja Jaak küsisime päris erinevaid küsimusi ja tegime kampaania jaoks veidi teistsuguseid ettepanekuid. See on minu meelest väga hea näide sellest, et erinevad mõtteviisid viivad lõpuks parema tulemuseni.

Miks Mulieres ja mida nad teevad?

Kes Mulieresi toodetega on kursis, need kindlasti hindasid minu postituse nutikat pealkirja – räägime ettevõttest, mis toodab (peamiselt) puhastusvahendeid ning nad teevad seda ka võimalikult puhtalt. Nende üks slogan on “Make clean safe again”, ehk kuidas saada meie ümber asjad puhtaks ilma, et ise peaks samal ajal keemiasse mattuma.

Kindlasti suudad sa vaimusilmas ette kujutada seda keemialõhna, mis sind tabab, kui poes puhastusvahendite letist mööda jalutad. Kui me Jaaguga Mulieresi tehases käisime, siis tekkis korraks ehmatus, et kas te ei toodagi siin, sest tehases puudus keemia lõhn täielikult.

Mulieresi tootevalikus ongi igasugused looduslikest koostisosadest pesuvahendid – pesugeelid ja üldpuhastusvahendid, lisaks ka näiteks nõudepesutabletid ja nipet-näpet muid asju. Peamiseks toodete koostisosaks on oliivõli.

Sihtpublikuks on peamiselt pered, kus keegi on tundliku nahaga või allergik, beebidega pered ja muidugi need, kellel on ka niisama oluline, millega nad enda ümber olevaid pindu töötlevad ja milliste vahenditega pestud kangaid enda ümber hoiavad. Lisaboonuseks on ka tavapärasest palju loodussõbralikum pakend, mis on tore vaheldus sellele suurele plastmassivirnale, mis kipub vannitoakappi kogunema.

Kuigi Mulieres kirjeldab ennast ise kui perefirmat, siis mõtlemiselt on nad siiski globaalsed. Oma köögis keedetud esimestest pesuvahenditest on välja kasvanud tubli rahvusvaheline ettevõte, kes on näinud vaeva oma tooted ära sertifitseerida, murdnud suurte kettide poelettidele ning teeb juba korra kasutanud inimesed oma fännideks.

Raha kaasamise põhiliseks põhjuseks ongi vajadus efektiivsemalt toota ning müüa. Tegemist on siiski füüsilise tootega, ehk logistika, e-müügi arendus jt praktilised probleemid vajavad lahendamiseks kapitali.

Mulieres tabab trendi

Iga juhtinvestor vaatab toodet alati selle nurga alt, kas on reaalset kasvupotentsiaali ja kas trend toetab seda. Mulieresi puhul saab selgelt öelda, et kogu ESG trend, roheinvesteeringud jt trendid võiks anda neile tuult tiibadesse küll.

Üha rohkem inimesi mõtlevad oma tarbimise üle ja teevad valikuid teadlikumalt. Puhastusvahendid ei ole võib-olla nii seksikas teema, kui näiteks elektriautod ja ei pruugi saada sama palju leheruumi, ent tavainimese jaoks on tegemist kordades praktilisema väljundiga esimeste sammude tegemiseks jätkusuutlikuma eluviisi suunal.

Ei saa salata, et olen ka ise hakanud oma tarbimisvalikuid ja maailmale jäetavat jälge üha rohkem vaatama ning kuigi ma pole kindlasti eriline eeskuju selles vallas, siis mulle sümpatiseerivad usaldusväärsed ja lihtsad lahendused – näiteks olgu selleks lahenduseks siis üks puhastustoode korraga rohelisema vastu vahetada.

Tegemist on ka praktilise probleemiga paljudes peredes – puhastusvahendite letti hakatakse kriitilisema pilguga vaatama kui lapsed sünnivad, sest õrn beebide ja laste nahk protestib tavaliselt karmide keemiliste koostiste vastu väga ruttu.

Ka investorina on igapäevaselt erinevaid valikuid, mida oma portfellis on vaja teha. Kui on laual võimalus toetada ettevõtet, mis sarnaselt mu eelnevale juhtinvestori kogemusele on kodumaine, looduslik ja üritab jätkusuutlikult ning tervist toetavalt tegutseda, siis on seda ju tegelikult lausa rõõm teha. Kui praegu on see valdkond veel lapsekingades, siis usun, et lähimate aastate jooksul ei ole enam küsimustki, et kodukeemia võiks olla vähem keemia ja rohkem looduslik.

Veidi detaile ka

Mulieres OÜ kaasab raha Funderbeami kaudu. Kampaania max eesmärk on 400K. Investeeringu vastu saab investor osaluse ettevõttes.

Tegemist on Mulieresi esimese avaliku rahakaasamisega (eelnevalt on raha kaasatud ühelt üksikinvestorilt), aga kui ettevõte on edukas ei pruugi see olla viimane.

Kui soovid Mulieresi tooteid proovida, siis sea sammud Mulieresi e-poodi või lähimast tavapoest – Coop/Rimi/Selver.

Loe ja uuri lähemalt ning mul on hea meel kui meiega ühined!

Blogipostitus uuendatud 27.08.2022

Kommentaarid

Investor

Sõnale “disclaimer” on ka kindlasti eestikeelne vaste olemas? Klausel, lahtiütlus, hoiatus. Natuke kohmakad, peaks sõnause konkursile panema.

Vastused

kristi

Lahtiütlus peaks olema jah, aga see kuidagi… kui pole varem kontekstis lugenud, siis tekiks küsimus, et millest ma nüüd lahti ütlen 🙂

Katrin Velvelt

Tere!
Sooviksin küsida, kui Funderbeami kaudu investeerida firma osakusse, kuidas müük maksustatakse tuludeklaratsioonil, millisel real, investeerimiskontot saab/ei saa kasutada?

e-mail: kvelvelt@emta.ee
Katrin

Vastused

kristi

Tervist!
Funderbeami investeeringud ei sobi investeerimiskonto alla, sest tegemist on börsivälise varaga.
Tulumaksustatakse tulu siis kui teed osakute müügitehingu ning kasumi realiseerid.
Läheb tuludeklaratsioonis samasse sektsiooni kuhu muud ühisrahastusinvesteeringud, kirjutad ise juurde.

Lisa kommentaar

Kristi investeerib OÜ
Reg. kood: 14753252
Keemia 33b/1-2, Tallinn, Harjumaa, 10616
Üldine kontaktinfo:
Kristi Saare
e-mail: kristi [at] kristiinvesteerib.ee
telefon: 555 88 178

Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas - tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus.

Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile. Tootlikke investeeringuid!

© 2016-2023 Kristi investeerib OÜ